Новини » Регіони 11 травня, 2016, 13:27
ZIK оприлюднив відео корупційних перемовин посадовця Рівненської ОДА та мера райцентру

На Рівненщині судитимуть колишнього посадовця облдержадміністрації Олександра Сергієнка. В прокуратурі йому інкримінують отримання неправомірної вигоди під час перебування на посаді. Мовляв, брав талони на бензин від підприємця за те, що погодить договори про організацію перевезень пасажирів маршрутками. Та з’ясувалося, що це не єдиний випадок, коли до чиновника приходили вирішувати в такий спосіб свої справи, – корупційні зв’язки тягнуться і до мера одного із райцентрів.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Пильно слідкувати за діяльністю чиновників рівненської ОДА прокурори почали після того, як спіймали на хабарі заступника голови облдержадміністрації Тараса Пустовіта. Незабаром у поле зору прокурорів потрапив і колишній начальник обласного управління інфраструктури та промисловості Олександр Сергієнко.

«Під час документування його діяльності було встановлено, що Сергієнко отримав від приватного підприємця хабар у вигляді талонів на бензин. За результатами цього було порушено кримінальне провадження, зараз воно вже завершене, і обвинувальний акт передано до суду», – повідомив заступник прокурора Рівненської області Андрій Боровик.

Сам Сергієнко коментувати справу відмовився, стверджуючи, що ні в чому не винен, а прокурори просто почали масово «шити справи» колишнім посадовцям.

Та корупційна павутина з облдержадміністрації могла тягнутись і в райони. Журналісти «Огляду дня» отримали відео, на якому чоловік, дуже схожий на Олександра Сергієнка, отримує пакунок від особи, подібної на мера міста Березне Руслана Пилипчука. Потім, буцім, Сергієнко дивиться на якийсь документ і навіть передає привіт правоохоронцям.

«Передай капітану привіт. Майором скоро буде», – каже на відео ймовірний Сергієнко, а потім розпоряджається виписати певну довідку своєму гостю, ставить підпис та передає документ. Згодом, уже сам в кабінеті, обережно перекладає подарунок від гостя у записник.

Та журналістів мер Березного запевняє: хабарі та хабарників просто на дух не переносить і поки експертиза не підтвердить, що чоловік на відео – він, нічого коментувати не може.

«Я дуже негативно ставлюсь до випадків хабарництва. Усе має вирішуватись у рамках закону. Якщо хтось каже, що на відео – я, експертиза та відповідні органи ще повинні це довести», – заявив Руслан Пилипчук.

Та все ж мер зізнається: Сергієнка на відео таки впізнав, бо вони добре знайомі і не раз зустрічалися у робочих справах. Тож припускає, що відеоряд – змонтований. А тим часом юристи наполягають: ці кадри таки мають пройти відповідну процедуру у правоохоронних органах.

«Це може бути доказом вини конкретної особи, яку притягнуть до кримінальної відповідальності. А для такого посадовця як мер може настати і політична відповідальність – у вигляді неможливості в подальшому займати цю посаду», – розповів юрист Андрій Колесник.

Тож якою буде подальша доля мера райцентру – вирішуватиме вже прокуратура.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 00:53 :24