Новини » Суспільство

УПЦ КП відзначає 50 років служіння патріарха Філарета на Київській кафедрі

14 травня 2016 р. виповнюється 50 років служіння патріарха УПЦ КП Філарета на Київській архієрейській кафедрі.

За всю понад тисячолітню історію української Церкви – це найдовший період неперервного служіння на Київському престолі.

Про це повідомляє прес-центр Української православної церкви Київського патріарху.

З нагоди ювілею в Києві відбудеться ряд церковних та громадських заходів, зокрема 12 травня – прес-конференція за участю патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, голови оргкомітету ювілейних заходів патріаршого намісника митрополита Епіфанія та голови видавничого управління Київської патріархії протієрея Олександра Трофимлюка. У п’ятницю, 13 травня, всіх кличуть у Національний заповідник «Софія Київська» на подячний молебень (о 10-ій год.), в 12.00 – на архієрейський Собор УПЦ Київського патріархату та в 17.00 – 17:00 – Всенічне чування у Володимирському патріаршому кафедральному соборі (бульвар Шевченка, 20).

В суботу урочистості продовжаться патріаршою божественною літургією у Володимирському соборі та подячним молебнем, на які кличуть о 9.30.

Довідка IA ZIK.

14 травня 1966 р. владика Філарет був призначений архієпископом Київським і Галицьким, патріаршим екзархом всієї України та з того часу в сані архієпископа, митрополита, а з жовтня 1995 р. – патріарха несе своє служіння в Українській церкві на столичній кафедрі.

Loading...