Новини » Львів 11 травня, 2016, 12:07
У Львові відбудеться світова прем’єра Другого концерту для віолончелі з оркестром М.Скорика

13 травня у Львові в рамках мистецького заходу «Мирослав Скорик у проекті «Три С: Скорик – Сильвестров – Станкович» відбудеться світова прем’єра Другого концерту для віолончелі з оркестром українського композитора.

Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної філармонії.

Мирослав Скорик – монолітна фігура в музичному мистецтві України. Він автор опер, балетів, популярних пісень – першого українського твісту «Не топчіть конвалій» та блюз-танго «Намалюй мені ніч». Брав безпосередню участь у створенні культового українського фільму «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова.

Скорик – єдиний в Україні композитор, який пише знакові віолончельні концерти. За Концерт №1 він був удостоєний Державної премії України ім. Т. Шевченка в 1987 році. Через майже 30 років, саме 13 травня у Львові відбудеться світова прем’єра Другого концерту для віолончелі з оркестром.

Прем’єра відбудеться у рамках національного проекту «ТРИ «С»: Скорик – Cильвестров – Станкович», який охопив Львів та п’ять ключових міст України: Київ, Дніпропетровськ, Одесу, Харків протягом квітня-червня 2016 року.

13 травня у Львівській опері твори Мирослава Скорика звучатимуть разом із всесвітньовідомими творами композиторів ХІХ-ХХ ст.: це музика видатних французьких композиторів-імпресіоністів Клода Дебюссі та Моріса Ревеля, американського композитора Джорджа Гершвіна, який ефектно поєднав у своїй творчості високу класику та джаз. Тож, результатом поєднання цих творів в одному концерті стане наочна демонстрація нерозривного зв’язку української і світової культури та величі видатних українських митців.

Нагадаємо, у Львові під час концерту на честь Скорика збиратимуть гроші для реанімації новонароджених в ОХМАТДИТі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 03:01 :15