Новини » Світ 10 травня, 2016, 13:18
Завдяки ефективному управлінню освіта в Німеччині є однією з найкращих у Європі

У кожній окремій адміністративній одиниці Федеративної республіки Німеччина освіта організована на свій лад. Відтак, місцеві урядники можуть встановлювати й скасовувати іспити без погодження з Міністерством освіти. Разом з українським освітнім проектом «Дивись ширше» журналісти Телеканалу ZIK поїхали до Німеччини, щоб дізнатися більше про місцеві освітні системи, які обирають абітурієнти.

Про це йдеться у матеріалі перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK) з циклу сюжетів «Знання з Європи».

Молода викладачка Юлія Патаноста працює в інтернаціональному офісі Дрезденського технічного університету. Окрім того, що вона викладає соціологію, Юлія також опікується іноземними студентами. Вона розповідає, що система освіти у Дрездені дуже специфічна, хоча її вважають однією із найкращих у Європі.

«У Німеччині освітньою політикою керує не одне міністерство, а одразу 16 урядових установ по всій країні. У результаті освітні стандарти різних федеральних земель конкурують між собою», – розповіла  менеджер Дрезденського технічного університету Юлія Патаноста.

Тому до Дрездену їдуть навчатися студенти з різних держав. Останніми роками побільшало й українців.

«Наприклад, в українця, який закінчив школу в Україні й хоче у нас навчатися, ми маємо перевірити його шкільний атестат. Залежно від того, як довго він ходив до школи, вирішимо, чи йому потрібно ще рік-два довчитися у себе на батьківщині, чи він може скласти іспит, який організовують університети Німеччини для іноземних студентів. Такий іспит є аналогом українського зовнішнього незалежного оцінювання», – додала Юлія Патаноста.

Вимоги до майбутніх студентів залежать від того, що саме вони хочуть вивчати. Український атестат про закінчення школи не рівноцінний німецькому, тому українські випускники мають складати спеціальні іспити у Німеччині. А ще знати мову – англійську або німецьку.

«Різні університети мають різні додаткові вимоги. Щоб поступити, потрібен дуже хороший середній бал атестату. Адже враховуючи саме його, у Німеччині відбирають студентів», – пояснив керівник освітнього проекту «Дивись ширше» Дмитро Виговський.

Також, наприклад, у Дрезденському університеті, до уваги беруть співбесіди і мотиваційні листи.

«Умови однакові для усіх студентів. Але є велика конкуренція на місця для іноземців. На одне місце буває понад 30 кандидатів», – зазначив викладач Дрезденського технічного університету Комад Кестнер.

Така конкуренція існує через те, що навчання в Німеччині безкоштовне і для німців, і для іноземців.

 «Українські студенти також не платять за навчання. Єдине, що вони мають профінансувати – семестровий внесок. Це плата за 6 місяців, зараз вона становить близько 260 євро. У цю суму входить також семестровий квиток, який дає знижки на проїзд у транспорті», – розповіла Юлія Патаноста.

Ці фінансові внески є запорукою того, що студент будете ходити на лекції, а решту коштів – доплачує держава. Наприклад, Дрезденському університету гроші на енергоносії, зарплату викладачів і технічне оснащення виділяє уряд Саксонії. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 03:24 :38