Новини » Економіка 10 травня, 2016, 3:00
В яких випадках припиняється нарахування субсидії на «комуналку», – аналіз

У 2015 році в Україні субсидії на оплату комунальних послуг було нараховані для більше ніж 5 млн домогосподарств.

При цьому, споживачі продовжили оформляти субсидії і в 2016 році, так як в наступному опалювальному сезоні газ для населення може значно подорожчати, а слідом за ним підвищиться і вартість опалення.

Проте, нарахування субсидій споживачам можуть припинити, такі норми прописані у постанові Кабінету міністрів України №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» від 21 жовтня 1995 року.

Як стало відомо Domik.ua нарахування субсидії припиняється в наступних випадках:

- якщо споживач не сплачує відповідну частину вартості житлово-комунальних послуг;

- якщо споживач подав недостовірні дані про майно та доходи, приховав один або кілька видів доходів;

- якщо сім’я змінила місце проживання, або одержувач субсидії – самотній чоловік – помер;

- за заявою власника, співвласника житла.

У законі прописано, що субсидію, виплата якої припинена за несплату послуг ЖКГ, можна оформити на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії.

Якщо споживач вказав у декларації про доходи недостовірні дані, то орган, який призначив субсидію, може вимагати відшкодування нарахованої суми. У разі відмови споживача повернути суму субсидії це питання може вирішуватися в судовому порядку.

Фахівці ГО «Публічний аудит» впевнені, що Мінфін буде перевіряти доходи громадян, які отримують субсидії, щоб зменшити кількість субсидованих.

В об’єднанні розповіли, що після перевірки декларацій про доходи громадян українці вже отримують повідомлення від соціальних служб про штрафи за субсидії. Завдяки нещодавно внесеним змінам до Закону «Про банки і банківську діяльність», Мінфін отримав право отримувати інформацію, яка відноситься до банківської таємниці. Перевіряти відомості, відображені в деклараціях, держава буде завдяки інформаційній базі, де зібрано дані по деклараціям одержувачів субсидій плюс відомості з ДФС, Пенсійного фонду, фондів соціального страхування, вищих навчальних закладів. Таким чином, громадяни, які приховали джерело доходу і отримали компенсацію, після перевірки і виявлення невідповідності, її позбудуться і заплатять штраф.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 09:40 :12