Новини » Події 10 травня, 2016, 5:10
Нетверезих водіїв будуть штрафувати на 40 тис. грн

В Україні планують посилити покарання водіям, які сідають за кермо в нетверезому стані. Депутати пропонують встановити таким порушникам штраф в розмірі 40 тис. грн, а також на 10 років забороняти керувати автомобілем. Ці пропозиції знаходяться ще в стадії обговорення.

Законопроект розробляли спільно з правоохоронцями, – передає Аutonews.

Нагадаємо, згідно з чинним законодавством, за перебування за кермом автомобіля в нетверезому стані – штраф від 3,4 тис. грн. Якщо ж п’яний водій попадається вдруге, то позбавляють водійських прав на термін від одного до двох років.

За 2015 рік в Україні задокументували 93 000 фактів керування автомобілями в нетверезому стані. Тобто, кожен день таких випадків фіксують близько 250. І це тільки ті, кого «зловили» правоохоронці.

Хатія Деканоїдзе запевняє, що навіть після збільшення українські штрафи залишаться одними з найнижчих в світі. Так, у Великобританії штраф за водіння в нетверезому стані становить 7,2 тисячі євро, а це майже 210 тис. грн. В Іспанії та Фінляндії за нетверезе водіння можуть позбавити волі на термін від двох до чотирьох років. А в Китаї можуть навіть засудити до смертної кари.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 02:53 :03