Новини » Львів 10 травня, 2016, 12:58
На Стрийщині безхазяйним гідротехнічним спорудам знайдуть власників

У Стрийському районі безхазяйні гідротехнічні споруди передадуть в комунальну власність або власність юридичних (фізичних) осіб.

Про це йшлося під час наради першого заступника голови Стрийської РДА Миколи Дмитришина з керівниками органів місцевого самоврядування, власниками та орендарями гідротехнічних споруд.

Учасники обговорили алгоритм постановки на баланс безгосподарних гідротехнічних споруд і терміни виконання поставлених завдань.

На сьогодні майже 52% ГТС на Стрийщині є безгосподарними.

Гідротехнічні споруди (греблі, дамби, водоскиди тощо) у свій час були побудовані за рахунок різних джерел фінансування і знаходились в основному на балансі колгоспів та радгоспів, і незначна частина – на балансі промислових підприємств.

У період реформування сільськогосподарських підприємств вказані водні об’єкти, згідно до чинного законодавства, не підлягали розпаюванню, і на сьогодні, залишились без балансоутримувачів, тобто у безхазяйному стані. Утримання гребель та водоскидних споруд у належному технічному стані вимагає щоденного нагляду, особливо в період проходження весняної повені та дощових паводків, а також періодичного проведення поточного та капітального ремонтів, які зобов’язані здійснювати власники водних об’єктів.

Відсутність власника ставить гідротехнічну споруду під загрозу руйнування в цілому, що може привести до непередбачених наслідків та значних економічних збитків.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 20:13 :04