Новини » Політика

Каплін пропонує звільнити В’ятровича за замах на травневі вихідні

Володимир В'ятрович. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

Народний депутат Сергій Каплін подав до Кабінету Міністрів депутатський запит щодо звільнення голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича.

Про це повідомляє прес-служба нардепа.

Згідно з повідомленням, до таких дій Каплина спонукало пропозицію В’ятровича скасувати вихідні 8 березня і 1, 2 і 9 травня, яке він аргументував необхідністю запобігання в ці дні провокацій.

На думку Капліна, така ініціатива В’ятровича не в інтересах збереження пам’яті, а, навпаки, руйнує її.

«Турбуватися про захист від провокацій – компетенція правоохоронців. Тому уряд і Мінкульт, якому підпорядкована «пам’ятна» установа, повинні розібратися з заявами та ініціативами свого підлеглого», – переконаний нардеп, передає канал 112.

У свою чергу, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович на своїй сторінці у Facebook прокоментував: «Наявність радянських вихідних якраз і провокує такий радянський підхід, як ініціатива Капліна. В чому він полягає? «Нема людини – нема проблеми». Натомість в демократичній країні вартує проводити цивілізовану суспільну дискусію.

Я висловив свою позицію, питанням скасування та призначення вихідних відає парламент. Тому мені дивно, що нардеп не піднімає питання в залі, а намагається ініціювати звільнення держслужбовця, в якого немає повноважень скасувати вихідний, але є право на свободу висловлювань», – написав В’ятрович.

Раніше Володимир В’ятрович написав у соцмережах, що 9 Травня досі відбувається у форматі, який визначає Москва. Російській владі цей день потрібен для того, аби продемонструвати на весь світ силу свого впливу на пострадянському просторі.

Loading...