Новини » Економіка 1353

«Родич» покійного банку «Надра» за рік втратив майже половину активів і пасивів

За підсумками 2015 року банк «Кліринговий дім» задекларував збиток 15,7 млн грн, що в 5,9 разів менше, ніж у 2014 році (92,26 млн грн).

 Про це повідомляє Finbalance.

Це було зумовлено, передусім, більш ніж різким скороченням відрахувань до резерву під знецінення кредитів, заборгованості клієнтів і коштів в інших банках до 26,27 млн грн, що в 12 разів менше, ніж у 2014 році (314,3 млн грн). Водночас чистий процентний дохід банку зменшився в 1,74 рази – до 133,1 млн грн (з 231,7 млн грн).

Але цікаве навіть не це.

Обсяг активів банку «Кліринговий дім» торік впав на 2,06 млрд грн, або в 1,72 разів – до 2,86 млрд грн. Це відбулося, передусім, через падіння обсягу грошових коштів та їх еквівалентів на 1,97 млрд грн, або майже в 10 разів (див. нижче таблицю).

При цьому обсяг зобов’язань зменшився на 2,04 млрд грн., або в 1,86 разів – до 2,37 млрд грн. Це відбулося, передусім, через зменшення коштів клієнтів на 1,82 млрд грн., або в 1,87 разів – до 2,083 млрд грн. Насамперед, йдеться про юросіб, які працюють у сфері добування сирої нафти та природного газу, а також в галузі виробництва хімічних речовин і хімічної продукції (також див. нижче таблицю).

За даними НБУ, серед кінцевих бенефіціарів банку «Кліринговий дім» – нардепи Юлія Льовочкіна та Іван Фурсін.

Як відомо, Льовочкіна – сестра Сергія Льовочкіна – екс-глави АП часів Януковича, одного з нинішніх лідерів «Опозиційного блоку». Із Дмитром Фірташем він є співвласником телеканалу «Інтер». Вони були «фронтменами» т.зв. газової групи (вона ж – «Росукренерго»).

Іван Фурсін – молодший бізнес-партнер Фірташа, був одним з бенефіціарів «Росукренерго». Наразі – основний власник у т.ч. «Місто-банку». Був главою наглядової ради банку «Надра» (який контролював Д. Фірташ). Крім цього, І. Фурсін був у числі співвласників латвійського АТ Trasta komercbanka, якому на початку березня 2016 року Європейський центробанк (ЄЦБ) після звернення Комісії ринку фінансів і капіталу (КРФК) Латвії анулював ліцензію.

Як писав Finbalance, Trasta komercbanka фігурував у розслідуванні щодо виведення мільярдів рефінансування НБУ з «Дельта Банку».

 

загрузка...
загрузка...
Loading...