Новини » Економіка 7 травня, 2016, 5:25
Що буде з цінами влітку: подешевшають овочі, м’ясо і молоко, - інфографіка

Незважаючи на кризу, інфляцію і нестабільний курс долара, ціни на деякі продукти радують зниженням.

Згідно з даними Держкомстату, з початку року на нашому столі подешевшали яйця, картопля, рис, сало, цукор, капуста, цибуля. А ось хліб, гречка, сметана, вершкове масло і соняшникова олія, сир, буряк подорожчали. Окремі товари змінилися в ціні не на 1-2 грн, а навіть на 10 грн і більше (див. Інфографіку).

«Сегодня» розібралася, як зміняться ціни на товари цього літа.

ЩО СКІЛЬКИ КОШТУЄ. З січня по квітень багато товарів подорожчали незначно. У цей список, наприклад, увійшли куряче м’ясо, житній хліб, молоко. Таке зростання цін пояснюється невисокою інфляцією (1,5% в I кварталі). А ось подорожчання сиру, сметани, вершкового масла відбулося через збільшення вартості сировини, упаковки, інших витратних матеріалів. «Якщо ціни на молочку можна утримувати, оскільки це популярний товар, то йогурти, сметана дорожчають, адже, наприклад, в рамках переходу на євростандарти виробники закуповують молоко у перевірених фермерів, а не у звичайного населення. Виросла в ціні і упаковка», – пояснив менеджер оптової мережі Ольга Даниленко.

Разом з тим до літа трохи подешевшали овочі – це традиційно пов’язане з розпродажами старих запасів, уточнює керівник аналітдепартамента агентства «ААА» Марія Колесник, адже скоро з’явиться новий урожай, так що картопля, морква, цибуля будуть падати в ціні до осені. «А ось різке, в два рази, падіння цін на яйця сталося через зниження експортних оборотів і збільшення обсягів цього товару на внутрішньому ринку», – говорить Колесник.

Крім зниження вартості овочів (ціна на кіло картоплі до осені впаде до 2-3 грн), експерти прогнозують, що влітку подешевшають м’ясо, молоко, але незначно – на 2-5%, або 1-2 грн. «Влітку дешевшають корми, багато виганяють худобу на пасовища. Це допомагає знизити вартість вітчизняного м’яса і молока», – зазначає Колесник. Крім того, експерти говорять, що влітку будуть стабільні ціни на хліб і яйця, а крупи можуть знизитися в ціні, оскільки до осені очікується хороший урожай кукурудзи, ячменю, пшениці. «У нас великі посівні площі зернових. Ціни на них можуть впасти. Але ось гречка не подешевшає (з січня подорожчала з 25 до 32 грн) бо її менше засівають, вона не така вигідна для продажів», – говорить економіст Олександр Охріменко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 17:31 :39