Новини » Суспільство

На благодійному концерті у Львові Скорик представить прем’єру віолончельного концерту №2

13 травня у Львові під час благодійного концентру в рамках проекту «Три С: Скорик – Сильвестров – Станкович» відомий український композитор Мирослав Скорик виконає спеціально написаний для цього віолончельний концерт №2.

Про це сам Скорик повідомив сьогодні, 4 травня, на прес-конференції у Львові.

Композитор розповів, що ідея такого мистецького проекту належить арт-директору Національного порталу академічної музики «Music-review Ukraine» Олександру Пірієву. Щоб пропагувати і популяризувати українську академічну музику, він запропонував провести цикл концертів, де поряд з творами українських композиторів звучатиме світова класика. Загалом проект розрахований на три роки – цьогоріч концерти відбуватимуться за участі Скорика, у два наступні роки – зі Сильвестровим і Станковичем.

Перший концерт цього циклу вже пройшов у Києві, а після Львова вони відбудуться в інших містах України – зокрема, в Івано-Франківську, Чернівцях, Вінниці, Харкові, Дніпропетровську, Одесі.

Мирослав Скорик зазначив, що віолончельний концерт №2 він написав також на прохання Олександра Пірієва. «У Львові це фактично буде світова прем’єра, тому що це буде тільки друге після Києва його публічне виконання», – сказав він.

Проект «Три С: Скорик – Сильвестров – Станкович» відбувається під патронатом Асоціації платників податків України. У Львові він пройде у благодійному форматі «Музика заради життя». Усі зібрані від продажу квитків кошти підуть на закупівлю обладнання для відділення реанімації новонароджених львівської лікарні ОХМАТДИТ, зокрема, реанімаційного ліжечка для немовлят. Про це повідомила голова ради Львівського територіального відділення Асоціації платників податків Лілія Долінська.

За її словами, якщо будуть продані всі квитки у Львівській опері, це дозволить зібрати близько 320 тис. грн. Також вона зазначила, що якщо долучаться додаткові меценати і спонсори, решту коштів планується спрямувати на придбання апарату штучної вентиляції легень, якого також дуже потребує реанімаційне відділення ОХМАДИТу.

На сьогодні продано лише близько 300 квитків на концерт 13 травня, однак організатори сподіваються на більшу активність львів’ян після завершення свят.

Loading...