Новини » Події 150

В Пакистані знайдено стародавнє зображення Будди на коні

Італійські археологи при розкопках стародавнього храму древнього міста Барикота виявили барельєф, що зображає принца Сиддхартху (майбутнього Будду) верхи на коні.

Населений пункт, відомий в давньогрецьких джерелах під назвою Базіра, розташований в пакистанській провінції Сват в однойменній долині, ще бачила Олександра Македонського, а пізніше регіон став одним із основних центрів буддизму. Тут регулярно ведуться розкопки, які дозволили відкрити безліч шедеврів буддійської культури та архітектури, – повідомляє Live Science.

This sculpture, uncovered in the ancient city of Bazira, tells a Buddhist story involving Siddhartha, who later became the Gautama Buddha.

Вік барельєфа, вирізаного в зеленому сланці, оцінений у 1700 років. На ньому зображено сюжет із життєпису майбутнього Будди. Принц Сіддхартха вперше виходить зі свого палацу, у якому жив у розкоші, щоб побачити страждання, які відчувають звичайні люди. Після цього досвіду принц вирішив залишити палац, щоб жити як бідна людина і шукати просвітлення.

Копита коня на барельєфі підтримують два духа – якши. Поруч в шанобливій позі стоїть богиня легендарного міста Капілавасту, де Будда провів перші 29 років життя. Ще одна фігура, ймовірно, теж якесь божество, стоїть за конем, тримаючи в руці деталь вбрання, що нагадує шарф.

Імовірно, скульптурна композиція прикрашала один з місцевих храмів.

Ще одна цікава знахідка в цій локації – постать невідомого божества, що сидить на троні з кубком вина в одній руці і головою козла в інший. Як відзначають археологи, долина Сват була центром виноробства і багато місцевих жителів страждали від пияцтва. Стверджується, що цей порок не обійшов стороною навіть буддійських ченців.

У Сватському музеї зберігаються відбитки стоп, які нібито належать Будді, виявлені в долині Сват. Буддійська школа Гандхара, що існувала в долині, відома тим, що вперше зобразила Будду в людському вигляді, а не у вигляді символу. Тут же, в долині, було споруджено кілька ступ (вигляд культових споруд) нібито з попелом Будди. За свідченнями хронік, в епоху буддизму в долині Сват знаходилося безліч ступ і монастирів, близько 6000 золотих зображень Будди. З цих монастирів і ступ до теперішнього часу збереглися (деякі діють, більшість зруйновані) близько 400.

 

Loading...
Loading...
Loading...