Новини » Регіони 28 квітня, 2016, 17:35
На Закарпатті депутати сільради хочуть перейменувати вулиці, названі іменами героїв

24 березня Геннадій Москаль підписав розпорядження «Про перейменування вулиць у населених пунктах Закарпатської області» в рамках закону про декомунізацію.

У с. Клячаново (яке належить до Івановецької сільської ради) Мукачівського району вулиця Жовтнева отримала назву Альберта Падюкова, а вулиця Ворошилова – Василя Лавкая. Обидва чоловіки загинули на Донбасі, захищаючи суверенітет і територіальну цілісність України. Через два тижні, 8 квітня, Івановецька сільська рада приймає рішення перейменувати ряд вулиць у тому числі Жовтневу та Ворошилова в с. Клячаново, присвоївши їм назви Виноградна та Нивлянська відповідно.

«Протягом шести місяців, починаючи з липня минулого року, ми неодноразово нагадували органам місцевого самоврядування, у тому числі Івановецькій сільраді, про необхідність виконання закону про декомунізацію, – заявляє Г. Москаль. – Просили їх і усно, і письмово – перейменуйте топоніми до 22 лютого, поки у вас є на це повноваження. Не перейменували. І тільки тепер, після мого розпорядження, депутати зібралися для того, щоб змінити назви вулиць, перейменованих на честь загиблих героїв.

Альберт Падюков та Василь Лавкай народилися в Клячанові. Коли почалася війна на Донбасі, обидва добровольцями поїхали захищати Україну. В. Лавкай служив у Добровольчому українському корпусі, А. Падюков – у батальйоні «Айдар». Обидва загинули в серпні 2014 р. в Донецькій області й поховані на цвинтарі свого рідного села Клячаново.

Під час мобілізацій Закарпаття завжди займає останні місця за кількістю бажаючих захистити свою країну, воювати в нас немає кому. Ті люди, що не втекли за кордон, а взяли в руки зброю й віддали життя за Україну, заслуговують на увіковічення в назвах топонімів. Тому рішення Івановецької сільради – це плювок в обличчя всім патріотам, котрі не побоялися піти на Донбас. Нагадую Івановецькій сільраді, що термін повноважень місцевих органів самоврядування щодо перейменування вулиць у рамках закону про декомунізацію закінчився 22 лютого. Розпорядження голови ОДА чинні на всій території Закарпаття й можуть бути скасовані тільки Президентом України або оскаржені в Окружному адміністративному суді.

Рішення Івановецької сільради про зміну назв вулиць буде оскаржене в судовому порядку, а моральну оцінку сільським депутатам хай дадуть прості громадяни», – йдеться на офіційному сайті голови Закарпатської ОДА.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 12:45 :28