Новини » Світ

В Москві заочно арештували бізнесмена Григоришина

Басманний суд Москви санкціонував заочний арешт російського мільярдера Костянтина Григоришина, обвинуваченого в організації ухилення від сплати податків на майже 675 млн рублів.

Про це йдеться в постанові судді Артура Карпова, оголошеному за підсумками розгляду клопотання слідства, із посиланням на російський «Інтерфакс» повідомляє «Українська правда».

«Суд постановив клопотання слідства задовольнити. Обрати щодо Григоришина запобіжний захід у вигляді взяття під варту», – йдеться в рішенні суду.

Таким чином, Григоришина в разі затримання візьмуть під варту строком на два місяці.

На засіданні слідчий Андрій Пономарьов визнав, що для погашення збитку у справі необхідно заплатити суму збитку з урахуванням штрафів і пені, тобто 916 млн 912 тис. 529 рублів 05 копійок.

«Ми надали захисту лише реквізити, оскільки в адвокатському запиті йшлося тільки про отримання реквізитів, про суму не йшлося», – сказав Пономарьов у відповідь на зауваження адвокатів і суду про те, що їм досі не була названа дана конкретна цифра.

Разом з тим, у матеріалах справи зазначена сума збитку в розмірі 674,9 млн руб, в той час як ФПС нарахувала спочатку 643 млн рублів податкового боргу. Звідки в матеріалах справи з’явилася перша сума, слідчий не пояснив.

Потерпілою у цій справі визнана інспекція Федеральної податкової служби №2 по Москві, за даними якої станом на 26 квітня на її розрахунковий рахунок ніяких коштів від бізнесмена не надходило.

Наразі бізнесмен перебуває в столиці України, і готовий виплатити збиток у справі, але просить з’ясувати точне призначення платежу.

«У зв’язку з тим, що прямого сполучення з Києвом немає, літати тепер далеко, ми очікуємо отримання додаткової заяви від нашого підзахисного найближчим часом», – заявила адвокат Вікторія Бурковська.

Зі свого боку суд не став знову відкладати засідання за клопотанням захисту для того, щоб дати обвинуваченому можливість відшкодувати збиток, а вирішив розглянути клопотання у вівторок.

Адвокати звернули увагу суду на те, що слідство ніяк поінформувало Григоришина про порушення щодо нього кримінальної справи, а значить, не можна стверджувати, що він переховується від органів попереднього розслідування, і наполягали на відмові в заочному арешті, тому що в іншому ж випадку рахунки бізнесмена будуть арештовані, і відшкодування збитку буде неможливим.Loading...