Новини » Суспільство 26 квітня, 2016, 17:49
Патріарх Варфоломій I: Чорнобиль має бути уроком спільної відповідальності
Вселенський патріарх Варфоломій I. Фото: dw.com
Вселенський патріарх Варфоломій I. Фото: dw.com

Вселенський патріарх Варфоломій I записав послання з приводу 30-х роковин Чорнобильської трагедії.

Про це повідомляється на сайті Української автокефальної православної церкви.

«Ми ніколи не повинні забувати... Пам’ять є потужною невід’ємною властивістю в релігії, і зокрема, в християнстві, де вона стає рушійною силою перетворень. Це шлях, який пов’язує нас з минулим, змінює нашу поведінку і ставлення до сьогодення та покладає на нас відповідальність за майбутнє», – наголошує патріарх.

Варфоломій І зазначає, що людство досягло точки в технологічному розвитку, де повинно навчитися говорити «Ні!» технологіям з руйнівними побічними ефектами.

«Ми повинні також почати сприймати світобудову так, як стверджує і свідчить біблійне твердження про те, що «Господньою є земля, і все, що на ній» (Псалом 23.1) так, щоб утримуватись від заподіяння шкоди землі або руйнування життя на ній. Нам даровані унікальні ресурси чудової планети», – продовжує вселенський патріарх.

«Ми досягли точки в нашому економічному розвитку, коли ми повинні навчитися говорити «Досить!» культу споживання і конкуренції ринкової економіки», – додає він.

На думку патріарха, можливо, найбільшим уроком і спогадом про Чорнобиль є те, що «ми повинні жити у світі разом з усіма людьми». «Чорнобиль має бути уроком стриманості та спільної відповідальності», – підсумував вселенський патріарх Варфоломій І.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 07:52 :01