live
Новини » Світ

Норвегія подасть апеляцію на рішення у справі Брейвіка за негуманне з ним поводження

Норвегія подасть апеляцію на рішення суду в Осло, який вважає, що у в’язниці негуманно поводилися з Андерсом Брейвіком, який відбуває термін за вбивство 77 осіб

Про це йдеться у повідомленні міністра юстиції Норвегії Андреса Анундсена, повідомляє російська служба ВВС.

20 квітня суд в Осло ухвалив, що Норвегія порушує Європейську конвенцію про права людини щодо Брейвіка.

«Заборона на негуманне поводження з людиною являє собою одну з основоположних цінностей демократичного суспільства. Це діє незважаючи ні на що – навіть коли мова йде про вбивць і терористів», – заявила суддя, повідомляє видання.

В першу чергу, Брейвік був незадоволений своїм одиночним ув’язненням. За його словами, 22-23 години на добу він був один, йому не дозволяли спілкуватися з іншими засудженими, а його контакти із зовнішнім світом зводилися до спілкування з персоналом в’язниці. На думку судді, режим утримання Брейвіка відрізнявся від того, як у в’язниці утримувались інші ув’язнені. Суд дійшов висновку, що це додаткове покарання.

Також Брейвік скаржився на постійні обшуки, у тому числі в нічний час і в присутності жінок-офіцерів, а також перевірку листів. Він був незадоволений, що не має права на публікацію книг.

На думку судді, перевірка кореспонденції в цьому випадку є виправданою.

Рішення суду викликало невдоволення у родин жертв Брейвіка.

Нагадаємо, у 2011 році Брейвік був визнаний винним у вбивстві 77 осіб. Його засудили до 21 року ув’язнення за організацію вибуху в Осло і нападі на молодіжний табір.

Брейвік на недавньому засіданні суду обіцяв, що буде «до смерті» боротися за ідеали нацизму.

Loading...