Новини » Економіка

Долар подешевшав на гривню через наближення свят, – експерт

За два минулі тижні долар подешевшав більш, як на гривню. Валютний ринок заспокоїли і політичні чинники, і позитивні сигнали з боку МВФ про продовження кредитування України.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Несподіване дешевшання американської валюти фінансові аналітики насамперед пов’язують із передсвятковим періодом. У цей час люди купують більше товарів, тож і обмінюють іноземні гроші. Що ближче до свят, то нижчий курс.

«Перед святами можуть бути такі тенденції. Адже доходи населення знижуються, особливо у бюджетній сфері, а за нею – і у бізнесі. У людей грошей менше, на свята потрібно робити якісь приготування, тому автоматично починають здавати долари», – пояснює доктор економічних наук Віктор Борщевський.

Ймовірно, із цього користають монополісти, які працюють на валютному ринку і хочуть купити долари дешевше. Однак, окрім сезонного чинника позитивно на курс впливає і теперішня економічна ситуація.

«Є дуже хитка, але стабільність – незначне зростання виробництва, ВВП. Та я б не хотів робити прогнозів, бо стабільність є досить непевною і в будь-який момент ситуація може змінитися», – зазначає фінансовий експерт Віктор Гальчинський.

«Ризики високі, тож курс має триматися трохи нижче. Якщо брати реальну ситуацію, вважаю, що долар спокійно міг би бути в районі 20 гривень», – додає Віктор Борщевський.

За офіційними даними Нацбанку, за березень цього року українці продали значно більше валюти, ніж купили.

«За гривні населення продало валюти на 299 мільйонів доларів, а купило лише 38,9 мільйонів. Тобто різниця дуже відчутна», – розповідає Гальчинський.

Така тенденція почалась ще торік. У 2015-му населення продало банкам у півтора рази більше валюти, ніж купило. Для порівняння, у 2014-му люди навпаки – придбали удвічі більше доларів, ніж продали. Однак слід враховувати те, що в Україні працює і неофіційний ринок валюти.

Loading...