Новини » Львів 25 квітня, 2016, 11:41 блоги
Їх ловлять, судять, але не садять
Наталія Шутка
журналіст IA ZIK

Їх затримують, ловлять, беруть «на гарячому». Корупціонерів-чиновників, хабарників-митників, хапуг-інспекторів, здирників – медиків, ректорів, деканів... Їм оголошують підозру, справи передають у суди… Надцять повідомлень такого змісту сколихують інформаційний простір кожного дня і створюють візію боротьби з корупцією у нашій державі та в області, зокрема. А що далі???!!! У в’язниці, у кращому випадку, сидять лише одиниці.

Проаналізувала офіційні дані, отримані від прокуратури Львівської області.

Торік у нашій області розпочато 77 кримінальних проваджень про корупційні злочини, більшість із яких – про отримання хабарів. Було завершено досудове розслідування у 73 провадженнях стосовно 88 осіб. Справи передали до суду.

За корупцію судили шістьох працівників ОВС (зокрема, начальника БНОНу), шістьох митників, двох податківців, посадовця фінансової інспекції, двох чиновників екоінспекції, двох посадовців виконавчої служби, вісьмох посадових осіб органів місцевого самоврядування, в.о. начальника муніципальної дружини, п’ятьох медиків, дев’ятьох посадовців навчальних закладів… Запитаєте: і що?! який результат?! А у підсумку – найцікавіше!

Справи проти корупціонерів, як правило, надовго «зависають» у судах. Інформаційний шум вщухає, інтерес суспільства втрачається. Тоді тихенько виносяться рішення. Суди області у минулому році ухвалили вироки у 42 кримінальних провадженнях. Більшість хабарників відбулися легким переляком – їх оштрафували або ж засудили «умовно». Лише п’ятьох (!) корупціонерів засудили до реального позбавлення волі. Не факт, що сидять. Більшість шукає різноманітні лазівки, зокрема, виходить на волю із застосуванням «закону Савченко», коли один день у СІЗО зараховується за два у в’язниці.

Цікаві дані й за три місяці цього року. На 1 квітня розпочато досудове розслідування у дев’яти кримінальних провадженнях, оголошено підозру – сільському голові, працівнику інспекції сільського господарства, посадовцю держсанепідслужби, двом працівникам ЛКП, ще двом лікарям, працівникові банку. Їх ще судять.

Але у цей час суди постановили вироки стосовно восьми ласих до грошей посадовців. Трьом призначено покарання – штраф, одного засудили «умовно», чотирьох екс-міліціонерів посадили. Начебто. Насправді ці четверо вже вийшли на волю відповідно до «закону Савченко», відсидівши певний термін у СІЗО. Отже, за ґрати не потрапив ніхто!

На усі гучні заяви про боротьбу з корупцією відповідь одна: Ловлять їх, ловлять, але нікого не садять. А ще актуальні запитання: а судді хто?! як викорінити корупцію з судової системи? І головне – чи може хабарник посадити хабарника?

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 11:45 :43