Новини » Політика 24 квітня, 2016, 21:40
Верховна Рада має затвердити нового Генпрокурора на наступному пленарному тижні

Президент Петро Порошенко зазначає, що оптимістично налаштований у вирішенні питання з прийняттям необхідного законодавства та затвердженням нового Генерального прокурора України.

Про це інформує прес-служба Глави держави.

Президент сподівається, що на наступному пленарному тижні Верховна Рада схвалить необхідні закони і затвердить нового Генпрокурора

«Парламент знайшов в собі сили сформував коаліцію, сформував новий Уряд. Так само, я переконаний, що парламент має знайти в собі сили об’єднатися, прийняти необхідні закони, обрати нового Генерального прокурора», – сказав Глава держави в інтерв’ю українським телеканалам висловивши думку, що це має відбутися на першому пленарному тижні.

Президент також підкреслив, що парламент має прийняти рішення і внести зміни до законодавства, які дозволять «новим, свіжим, чесним людям прийти до системи прокуратури».

За словами Глави держави, вже зроблено дуже багато – величезна кількість функцій була забрана у прокуратури.

«Боротьбою з корупцією прокуратура більше не займається всім відомо, що ці функції відійшли до спеціалізованої антикорупційної прокуратури», – зазначив Президент, нагадавши, що призначення до цього органу відбувалося прозоро і за участю громадських організацій. Прийнято закон про Державне бюро розслідувань, що означає, що прокуратура не виконуватиме більше функції слідства.

«Системні нові зміни, нові люди мають сприяти відновленню справедливості в Україні. Ключову роль в цьому також будуть мати прийняття конституційних змін, поданих мною, які нарешті дозволять оновити судову систему», – підкреслив Петро Порошенко.

Президент наголосив на важливості прийняття цього рішення парламентом, що дозволить перезавантажити судову систему, прибрати суддівську недоторканість. Всі ці кроки дозволять проводити ефективну боротьбу із корупцією в судах. І нарешті домогтися того, щоб і антикорупційні розслідування, і розслідування проти посадовців колишньої влади, в тому числі і колишніх керівників країни, і посадовців, які вчиняли знущання над майданівцями – отримали судові вироки в оновленій судовій системи.

«Переконаний в тому, що здорові сили в українському парламенті зможуть це зробити», – сказав Глава держави.

Президент також наголосив на необхідності забезпечення прозорого принципу комплектації Генпрокуратури. «Ми говоримо не про людей, а про нову систему», – зазначив Глава держави, додавши, що серед кроків з оновлення системи та підвищення ефективності кроків у боротьбі зі злочинністю, мають бути і рішення про підвищення заробітної плати співробітникам прокуратури, «інакше все буде марно».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 17:48 :54