субота, 23 квітня, 2016, 14:02 Суспільство
Світ сьогодні відзначає День книги

Всесвітній день книги та авторського права відзначається щорічно 23 квітня, починаючи з 1996 року.

День книги було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО 15 листопада 1995 року (Резолюція №3.18). Як пише Вікіпедія, рішення було прийнято з метою просвіти, розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найбільшим засобом поширення знань, найбільш надійним способом їх збереження. В резолюції відзначається також ефективність проведення в цей день книжкових виставок та ярмарок.

Під час прийняття рішення враховувався досвід ряду країн та організацій, які вже раніше проводили День книги. Зокрема, в Іспанії у 1926 році король Альфонс XIII підписав декрет про святкування Дня іспанської книги, і, після деякої полеміки, було прийнято рішення, що цим днем буде 23 квітня – день смерті Мігеля Сервантеса. У Барселоні цей день збігся зі святом на честь заступника Каталонії Святого Георгія, коли книготорговці влаштували грандіозну книжкову ярмарку. Саме там, з 1931 року, з’явилася традиція дарувати троянду кожному, хто придбає книгу.

Дета Всесвітного дня книги та авторського права були обрана на згадку про те, що 23 квітня 1616 року помер Мігель де Сервантес, Вільям Шекспір (за Юліанським календарем), Інка Гарсіласо де ла Вега.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 21:37 :09