live
Новини » Світ 143

Журналісти з’ясували, що може стати перешкодою безвізового режиму між Україною та ЄС

Найбільшим ризиком для безвізового режиму між Україною та ЄС є спротив більшої частини членів Ради міністрів ЄС

Про це повідомляє Hromadske.

Видання зазначає, що для того, щоб безвізовий режим між Україною і ЄС набув чинності, його повинні схвалити Європарламент і Рада міністрів ЄС.

«У мене немає сумнівів, що в Європейському Парламенті буде чітка і переважна більшість голосів за надання Україні безвізового режиму», – сказав Андрій Пленкович, депутат Європарламенту і співголова Парламентського комітету асоціації ЄС – Україна.

У статті зазначається, що з Радою ЄС все складніше. Він складається консервативних міністрів внутрішніх справ ЄС.

«І тут можливі питання – тому що, цілком можливо, міністерства країн з євроскептичними або антимігрантськими урядами будуть мати певні застереження. Наприклад, реалістично очікувати позитивної позиції від міністра внутрішніх справ Угорщини, Кіпру, Італії, Греції або інших подібних країн?», – йдеться в матеріалі.

На користь України говорить те, що Єврокомісія щільно співпрацює і консультується з національними урядами європейських країн. Крім того, рішення щодо безвізового режиму буде прийматися не за принципом одностайності, а за принципом кваліфікованої більшості. Тобто для прийняття рішення потрібна буде згода 55% держав-членів ЄС, які представляють 65% населення ЄС.

«А тому жодна країна не матиме права вето, і навіть кілька країн, які спробують об’єднатися, не зможуть заблокувати рішення, якщо переважна більшість його підтримує. Для блокування рішення потрібні, принаймні, чотири країни, які становлять 35% населення ЄС», – пояснили журналісти.

Якщо всі перешкоди будуть усунені, очікується, що безвізовий режим набуде чинності в кінці червня або на початку липня.

 

Loading...
Loading...
Loading...