Новини » Події 21 квітня, 2016, 9:51 блоги
Якщо тато «авторитет», поліція нічого не зробить?
Анна Чистякова
блогер, журналістка

Якщо на сцені – зброя, кажуть театрали, вона обов’язково вистрелить. Якщо у Фейсбуці розмістити пост, він обов’язково має вирішити проблему. Так вважають користувачі соціальних мереж. Звичайно, Фейсбук дав змогу людям не тільки спілкуватися одне з одним та «вподобувати» фотографії, але й висловлювати свою думку, обурюватися, розповідати про свої пригоди чи події, які сталися у суспільстві, виносити на обговорення якісь резонансні питання. Але часом ця можливість робить «ведмежу» послугу, особливо коли потрібно діяти. Часто люди замість того, щоб звернутися у відповідні органи, виливають своє обурення у постах, і по всьому.

Нещодавно натрапила на цікавий пост у Фейсбуці.

«Львів’яни! Прошу поширення інформації: на вулиці Грицая, дванадцятирічний мерзотник стріляє по тваринах! Мішенями вибирає сусідських собак, котів і птахів! Все це відбувається зі схвалення і дозволу батьків!». На фотографії, яку виклала жінка, хлопець стоїть з рушницею, можливо – пневматичною, можливо – ні. За її коментарем, батьки хулігана – якісь люди «при посаді», тому їй радять не зв’язуватись з ними.

«Був дільничий, натякав на наслідки, радив не конфліктувати», – пише жінка.

І тут починається саме цікаве – поради небайдужих людей.

– А поліцію викликали?

– Вони приїдуть, але без заяви нічого не зроблять.

– Заява не змінить ситуації, «зависне»!

– Поліція – нова, методи, інструкції... – старі!

– Як правило пишеться заява і справа передається слідчому...., а там на ньому сотні справ... і чекай черги!

– Викликайте поліцію!

– Я живу не у Львові, там моя мама, у неї хворе серце, а її залякують, що у нього тато страшний мафіозі і невідомо що з нею буде, як з ними зв’яжеться.

– Якщо тато «авторитет», поліція нічого не зробить….

Глухий кут.

Навіщо була потрібна реформа правоохоронних органів, якщо люди так бояться поліції? Бояться її викликати, не хочуть писати заяву. Адже поліція захищає інтереси простих громадян. І це не єдиний такий пост. Таких сотні. А на питання: «Чи викликали поліцію?» – тиша.

Щодо цієї ситуації, по перше, факт виклику/виїзду поліції фіксується, відтак фіксується і подія (як зверненням, так і рапортом). Якщо застануть на місці цього порушника з рушницею, то СОГ викличуть.

Питання в тому, що дванадцятирічна дитина не підлягає адміністративній відповідальності, отож не може бути затримана. Тому поліція, має встановити батьків/опікунів, і притягати їх. Але, з підозрою вже на кримінал (зброя, ну теж таки жорстоке поводження з тваринами), затримання відбувається вже в порядку 207 КПК (а не адмінка), працює СОГ і підключається ювенальна превенція.

Одним словом, 102 треба викликати! І нехай патрульні вирішують, як правильніше діяти.

За кордоном люди можуть викликати поліцію, навіть якщо їм здається, що сусід себе сьогодні підозріло поводить. А у нас навіть коли відбувається правопорушення на очах громадян, люди думають, що робити і, в кращому разі, обурюються у соцмережах. Чи справа лише в «авторитетах»?

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 20:43 :49