Новини » Львів 21 квітня, 2016, 13:57
Слідство щодо підпалу бази «Беркуту» у Львові можуть відновити за новими фактами
Пожежа на базі «Беркуту» у Львові. Фото: Роман Балук/ZIK
Пожежа на базі «Беркуту» у Львові. Фото: Роман Балук/ZIK

За наявності нових фактів чи свідчень досудове розслідування щодо вибуху на базі «Беркуту» у Львові буде відновлено.

Про це 21 квітня інформує прес-служба прокуратури Львівської області.

Як повідомляється, 5 квітня під час зустрічі прокурора Львівської області з громадськістю Львівщини окремі представники громадських організації вкотре звинуватили прокуратуру у неповному та неефективному, на їхню думку, розслідуванні кримінального провадження за фактом умисного знищення майна шляхом вибуху в приміщенні БМОП «Беркут», яке 20 лютого 2014 року у Львові на вул.Тролейбусній. За їхніми словами, слідчі прокуратури не вжили усіх заходів до встановлення та допитів осіб, що були свідками згаданих подій.

«Інформуємо, що слідчий та процесуальний керівник у вказаному кримінальному провадженні упродовж 2014-2015 років неодноразово через засоби масової інформації зверталися до громадян, які володіють будь-якою інформацією про згадані обставини, з проханням надати свідчення та допомогти таким чином, встановити винних осіб, щоб притягнути їх до кримінальної відповідальності», – зазначили в прокуратурі.

Незважаючи на це, з урахуванням результатів зустрічі прокурора області з громадськими активістами та їх можливу обізнаність про осіб, які були свідками обставин вибуху в приміщенні БМОП «Беркут», досудове розслідування у вищевказаному кримінальному провадженні буде відновлено, а з ними будуть проведені необхідні подальші слідчі дії.

Прокуратура просить усіх, хто має будь-яку інформацію про обставини зазначеного кримінального правопорушення чи був свідком вищевказаних подій, прибути до слідчого відділу прокуратури Львівської області (м.Львів, вул.Городоцька, 16) до слідчого Рубцова В.В. або зателефонувати за номерами телефонів: (032)2590474; (032)2590478.

Як повідомлялося, суд застосував заочне провадження до екс-заступника командира «Беркуту» Сергія Голуба, дії якого спричинили загибель двох співробітників цього спецпідрозділу.

С.Голуб підозрюється у скоєнні в лютому 2014 року умисного знищення чужого майна шляхом вибуху, що заподіяло майнову шкоду в особливо великих розмірах та спричинило загибель двох людей, а також перевищенні влади та службових повноважень. Оскільки підозрюваний переховується від правосуддя, прокуратура Львівської області внесла клопотання до слідчого судді про застосування спеціального досудового розслідування та судового провадження (заочне засудження).

10 березня 2015 року суд виніс ухвалу про застосування спеціального досудового розслідування та судового провадження щодо С.Голуба.

Нагадаємо, 20 лютого 2014 року на вулиці Тролейбусній у Львові, де розташована база спецпідрозділу «Беркут», сталася пожежа. Після локалізації пожежі виявлено тіла двох працівників «Беркуту». Прокуратура Львівської області заявила, що до підпалу може бути причетний один із керівників батальйону спецпризначення «Беркут».

Згодом слідчі прокуратури стосовно С.Голуба винесли повідомлення про підозру у вчиненні умисного знищення та пошкодження чужого майна шляхом підпалу, вибуху, що заподіяло майнову шкоду в особливо великих розмірах та спричинило загибель двох людей та перевищенні влади та службових повноважень (частина 2 статті 194, частина 3 статті 365 Кримінального кодексу України, санкції яких передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10-ти років).

Прокуратура скерувала клопотання до суду про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Однак, враховуючи, що його місцезнаходження невідоме, судом надано дозвіл на його затримання та доставку в суд.

Водночас, слідчими встановлено, що 16 жовтня 2014 року керівництвом ГУ МВС України у Львівській області вищевказаному керівнику БМОП «Беркут» було надано додаткову відпустку і він цього ж дня виїхав за межі України. С.Голуба було оголошено в розшук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-23 11:44 :33