Новини » Політика 102

Президент схвалив заборону російських фільмів, створених після 2014 року

Фото: sockraina.com

Президент України Петро Порошенко схвалив внесення змін до закону «Про кінематографію» щодо фільмів держави-агресора, відповідно до якого в Україні забороняється трансляція фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора, вироблених або опублікованих після 1 січня 2014 року.

Про це повідомляється на сайті парламенту.

Закон повернуто з підписом Президента 20 квітня.

Зокрема, законом вносяться зміни, що стосуються заборони показу оприлюднених після 1 січня 2014 року фільмів держави-агресора.

У попередній редакції норми містилося лише слово «вироблені».

«Працівники індустрії зазначають, що процес виробництва фільму є дуже довготривалий, в жодному нормативно-правовому акті не визначено, коли фільм вважається «виробленим». Крім того, перевірити момент завершення виробництва практично неможливо – виробник може підготувати будь-які документи, які будуть підтверджувати, що фільм вироблений у будь-якому «потрібному» році. В той же час, в титрах фільму відповідно до законодавства зазначається рік першого опублікування (оприлюднення) твору. Тому зазначені зміни спрямовані на приведення норми у відповідність із традиційним в авторському праві підходом до ідентифікації «віку» фільму», – йдеться у пояснювальній записці.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News