Новини » Політика 20 квітня, 2016, 14:08 блоги
У тіні бурштинового скандалу на Рівненщині – люди Ляшка, – Антикорупційний блокпост
Олег Рибальченко
студент Київського Національного університету імені Тараса Шевченка

До курування нелегального видобутку бурштину на Рівненщині можуть бути причетні місцеві депутати від Радикальної партії Ляшка.

В інформаційному просторі за останній місяць про нелегальний видобуток бурштину не говорив нічого хіба що лінивий. Особливу увагу привернула Рівненщина, у часи середньовіччя відома як вотчина князів Острозьких, а тепер бурштинових князів «іспанців», «холиків» та інших «радикальних» кураторів.

Проблема незаконного видобутку бурштину існує не тільки в Рівненській області, але й в сусідніх – Волинській та Житомирській. На жаль, ці регіони не заслужили чомусь такої уваги. Чому?

Всеукраїнське об’єднання «Антикорупційний блокпост», активістом якого я є, вивчало ситуацію.

Аналізуючи хронологію перебігу подій, які стались у Рівному та області протягом останнього місяця, можна помітити певну закономірність. На початку березня «радикали» Олега Ляшка почали голосити про екологічну та економічну катастрофу на Рівненщині, проте дана проблема існувала уже кілька років. Розглянемо хронологію подій. 11 березня Рівненська обласна рада відправила у відставку свого голову – Володимира Ковальчука, депутата від Радикальної партії Олега Ляшка. Через кілька днів, 14 березня «десант радикалів» в особі народних депутатів Андрія Лозового та Ігоря Мосійчука висадився у Рівному для зустрічі з однопартійцями, про що написав Мосійчук на своїй сторінці у Фейсбук. Далі розгортаються події куди більш цікавіше. 18 березня вони проводять мітинг під стінами Рівненської ОДА, де звинувачують губернатора Віталія Чугуннікова, голову обласної поліції Сергія Максимова в кришуванні незаконного видобутку бурштину в області. Вперше громадськість дізнається про «смотрящого» «дядю Фёдора». Нібито карти розкрито, але не повністю.

Старателі Сарненського району не на камеру зізнаються, що депутат обласної ради від радикальної партії Олега Ляшка – Олександр Васильєв, більш відомий у вузьких колах на псевдо «іспанець», займається куруванням нелегального видобутку бурштину. Дивлячись на автомобіль Васильєва «Toyota Prado», хочеться поцікавитися: звідки така розкіш?! Колега однопартієць, народний депутат Ігор Мосійчук відкидає всі звинувачення у бік Васильєва, називаючи це «помстою влади». Разом з «іспанцем», депутат Сарненської районної ради Микола Клевака на псевдо «холик» створили організовану злочинну групу, яка контролює 70-80% видобутку бурштину в Сарненському районі. В того ж таки «холика» автомобіль «Toyota Prado» 2015 року, ціна якого близько 60 тисяч доларів. Таким статкам місцевих політиків можуть позаздрити навіть парламентарі. А 11 квітня увечері Рівненський адміністративний суд поновив Володимира Ковальчука на посаді голови обласної ради.

Боротьба за незаконний видобуток бурштину наберає обертів, тому не дивно, що багато хто хоче «встигнути» докласти своїх зусиль. Досить часто, прикриваючись популістичними гаслами, кожен хоче відірвати свій ласий шматок пирога. Так і у цьому випадку. Ймовірно, громаду Рівненщини чекає не одна «серія» багатосезонного серіалу «Бурштиновий апокаліпсис».

Для наочності – красномовна схема:

2
 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-15 23:52 :00