Новини » Політика 887

Ситник: Сподіваюся, у нас скоро буде ефективний інструмент боротьби з корупцією

Голова Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник розповів про роботу бюро за рік, корупційних мільярди і деклараціях чиновників.

Про це Ситник сказав прямому ефірі інформаційно-аналітичної програми «Події тижня» з Олегом Панютою, - повідомляє IA ZIK.

Підводячи підсумки роботи антикорупційного бюро за рік Артем Ситник розповів, що, коли Президент видав указ про створення бюро, на той момент ще не було підготовлене приміщення, також не був набраний і штат співробітників. «За короткий період часу нам вдалося створити повноцінний правоохоронний орган розслідування, в якому є багато підрозділів, що забезпечують його автономність, а 1 жовтня ми вже були готові починати слідства. Якщо говорити про терміни роботи бюро, 4 грудня, після того, як був призначений спеціальний антикорупційний прокурор, ми вже приступили до перших розслідувань».

«На сьогоднішній день в суд направлено дев’ять кримінальних проваджень по 12 особам. Це наші перші результати роботи. В основному це судді, які були затримані при отриманні неправомірної вигоди. Також ми направили справу одного з керівників служби експортного контролю, який звинувачується у хабарництві в розмірі 250 тис. доларів. Ми заарештували і направили до суду справу одного з керівників державної установи, який завдав збитків державі в розмірі 16 млн. гривень. На підході у нас ще є «цікаві» і «гучні» справи, які ми озвучимо пізніше», – розповів Глава антикорупційного бюро.

Також Ситник додав, що на сьогодні загальна сума арештованих коштів складає більше 200 млн гривень. «Крім цього нами було заарештовано валютні кошти, рухоме і нерухоме майно. Сума шкоди, яка була нанесена в результаті злочинів становить майже мільярд гривень».

З приводу того, як бюро буде справлятися з питанням деофшоризації Ситник сказав: «Для нас особисто офшори це неприємна річ. Практично всі корупційні схеми, які ми розслідуємо, не закінчуються в Україні. Якщо ми говоримо про справи, до яких причетні державні підприємства, то практично у всіх випадках ми стикаємося в офшорами. Ми проводимо слідство, але для цього потрібен час».

Голова Національного антикорупційного бюро також розповів про декларації, які надають депутати. «Є чиновники, які задекларували більше 100 мільйонів доходів за 2015 рік, будучи депутатом останніх трьох скликань. Ми розуміємо, що нам свідомо надається неправдива інформація, а за це є відповідна стаття, яка до сьогоднішнього часу ще не вступила в дію. Виявивши незадеклароване майно, ми поки не можемо притягнути людину до відповідальності. Наприклад, перевірка декларацій деяких суддів показала, що у них є незадекларовані автомобілі, нерухомість, однак ми не можемо притягнути їх до кримінальної відповідальності. Сподіваюся, найближчим часом цей процес буде запущений і у нас буде ефективний інструмент боротьби».

 

Loading...
Loading...
Loading...