Новини » Політика

Міністр Рева: Окуповані території мають право на пенсії

Території Донецької та Луганської областей, неконтрольовані українською владою, не мають статусу окупованих і є невід’ємною частиною території України.

Про це заявив міністр соцполітики Андрій Рева, – повідомляє «Дзеркало тижня».

За його словами, відповідно, мешканці цих територій мають право на виплати незалежно від місця реєстрації.

«У нас є закон про обов’язкове пенсійне страхування, а є закон про пенсійне забезпечення, у ст. 85 якого сказано: «Пенсії виплачуються без урахування одержуваного заробітку за місцем проживання пенсіонера, незалежно від реєстрації місця проживання», – зазначив Рева.

«Навіть якщо людина живе у Донецьку або Луганську, а отримувати пенсію хоче у Києві або Харкові, ми зобов’язані їй її виплачувати, незалежно від місця її реєстрації. Це загальна практика, яка існує в Україні», – додав міністр.

Рева зазначив, що влада не може платити пенсії у Донецьку і Луганську, тому що там йдуть військові дії, але якщо «людина приїхала і хоче отримати пенсію у Харкові чи у Львові, ми не можемо їй в цьому відмовити».

«Інша справа з держвиплатами ВПО (внутрішньо-переміщені особи). Якщо людина живе у Донецьку, а оформила документи, що нібито проживає у Харкові, то тут уже є питання. Але це функція не стільки Мінсоцполітики, скільки державних Міграційної і прикордонної служб», – зазначив він.

Як відомо, раніше екс-глава Мінсоцполітики Павло Розенко заявляв, що пенсії, соціальні виплати та соціальну допомогу отримує тільки та людина, яка переїхала на територію, контрольовану владою, і постійно тут проживає.

Loading...