Новини » Суспільство

Через глобальне потепління зміщується рух полюсів Землі

Глобальне потепління впливає на рух полюсів Землі. Танення льодового покриву, особливо в Гренландії, змінює розподіл ваги на Землі. Це стає причиною того, що рух полюсів змінює напрямок.

Про це із посиланням на нове дослідження НАСА повідомляє видання «Навколо нас».

Вчені і штурмани акуратно вимірювали географічний полюс і рух полюсів з 1899 року. Майже все XX століття рух полюсів трохи зміщуються до Канади. Але за цей вік тенденція стала іншою – рух полюсів прямує до Англії, з’ясував Сурендра Адхікарі з Лабораторії реактивного руху НАСА.

Вчені вважають, що зміщення руху полюсів пройде для населення Землі безболісно. Джонатан Оуверпек, професор геофізики університету Арізони (США), зазначає, що феномен «наголошує на тому, наскільки реальним і глибоким є вплив людини на планету».

З 2003 року Гренландія втрачала в середньому більш 272 трлн кг льоду в рік, що не могло не відбитися на русі полюсів. Більш того, Західна Антарктида втрачає 124 трл кг льоду, а Східна Антарктида набирає 74 трл кг льоду в рік, допомагаючи зміщувати рух полюсів далі, говорить Ерік Айвінс, співавтор дослідження.

Всі ці фактори впливають на те, що рух полюсів зсувається на схід. Цзяньлі Чень, старший науковий співробітник Центру космічних досліджень при Техаському університеті (США), вперше пов’язав зрушення полюсів зі зміною клімату в 2013 році. Вчений говорить, що нове дослідження стало продовженням його роботи.

«Тут немає чого хвилюватися, – говорить Чень. – Це просто ще один цікавий ефект зміни клімату».

Loading...