live
Новини » Львів 151

У Львові підходить до фінішу «заочний» суд над заступником командира «Беркуту»

Сергій Голуб. Фото: Роман Балук/ZIK
загрузка...
загрузка...

Франківський районний суд Львова активно розглядає кримінальне провадження щодо екс-заступника командира львівського «Беркуту» Сергія Голуба – єдиного підозрюваного у підпалі бази, який зараз переховується в Росії. До кінця травня очікується винесення вироку у цій справі.

Про це 15 квітня під час зустрічі прокурора Львівщини з громадськістю повідомив заступник прокурора Львівської області Володимир Брездень.

«У Франківському суді активно відбувається судовий процес. До кінця травня має бути постановлено вирок у цій справі», – повідомив В.Брездень.

Заступник прокурора зазначив, що на момент підпалу бази «Беркуту» саме Сергій Голуб виконував обов’язки керівника згаданого спецпідрозділу.

Справу розглядає суддя Світлана Мартьянова.

Натомість присутні у залі активісти висловили побоювання, що у цій справі прокуратура пішла найлегшим шляхом – висунула звинувачення С.Голубу, який втік до Росії, а непокараними залишаться інші винуватці злочину. Зокрема, активістка Наталія Шелестак підкреслила: «Провадження щодо «Беркуту» – це справа честі для прокуратури».

Як повідомлялося, суд застосував заочне провадження до екс-заступника командира «Беркуту» Сергія Голуба, дії якого спричинили загибель двох співробітників цього спецпідрозділу.

С.Голуб підозрюється у скоєнні в лютому 2014 року умисного знищення чужого майна шляхом вибуху, що заподіяло майнову шкоду в особливо великих розмірах та спричинило загибель двох людей, а також перевищенні влади та службових повноважень. Оскільки підозрюваний переховується від правосуддя, прокуратура Львівської області внесла клопотання до слідчого судді про застосування спеціального досудового розслідування та судового провадження (заочне засудження).

10 березня 2015 року суд виніс ухвалу про застосування спеціального досудового розслідування та судового провадження щодо С.Голуба.

Нагадаємо, 20 лютого 2014 року на вулиці Тролейбусній у Львові, де розташована база спецпідрозділу «Беркут», сталася пожежа. Після локалізації пожежі виявлено тіла двох працівників «Беркуту». Прокуратура Львівської області заявила, що до підпалу може бути причетний один із керівників батальйону спецпризначення «Беркут».

Згодом слідчі прокуратури стосовно С.Голуба винесли повідомлення про підозру у вчиненні умисного знищення та пошкодження чужого майна шляхом підпалу, вибуху, що заподіяло майнову шкоду в особливо великих розмірах та спричинило загибель двох людей та перевищенні влади та службових повноважень (частина 2 статті 194, частина 3 статті 365 Кримінального кодексу України, санкції яких передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10-ти років).

Прокуратура скерувала клопотання до суду про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Однак, враховуючи, що його місцезнаходження невідоме, судом надано дозвіл на його затримання та доставку в суд.

Водночас, слідчими встановлено, що 16 жовтня 2014 року керівництвом ГУ МВС України у Львівській області вищевказаному керівнику БМОП «Беркут» було надано додаткову відпустку і він цього ж дня виїхав за межі України. С.Голуба було оголошено в розшук.

Loading...
Loading...
Loading...