Новини » Світ 14 квітня, 2016, 12:25
Дещиця: Росія створює провокації, щоб розділити Україну і Польщу
Андрій Дещиця. Фото: Роман Балук/ZIK
Андрій Дещиця. Фото: Роман Балук/ZIK

Росія намагається грати на створенні й організації провокацій, які могли би розділити Україну і Польщу.

Про це в інтерв’ю «Главкому» заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця.

«Те, що останнім часом у Польщі з’явились кілька невеликих політичних груп чи рухів, які налаштовані антиукраїнськи і проросійськи (не виключено, що вони фінансуються росіянами), те, що відбулося кілька провокацій з девастацією (руйнуванням, – ред.) пам’ятників українських воїнів, зокрема, воїнів УПА на цвинтарях Польщі, могло негативно вплинути на частину суспільства. Звичайно, це не сприяє дружній атмосфері між двома народами, яка зараз є, після Майдану, після широкомасштабної підтримки України Польщею під час протистояння російській агресії. Тому росіяни, власне, намагаються скористатися провокативними моментами історичної пам’яті і, таким чином, посіяти ворожнечу між українцями і поляками. Але є лише досить незначна частина поляків, які можуть на це піддатись», – зазначив дипломат.

Також він повідомив, що українське посольство в Польщі протидіє таким провокаціям.

«По-перше, ми відкриті до діалогу і ми проводимо цей історичний діалог на всіх рівнях, починаючи від експертів. Інститути національної пам’яті створили комісії українсько-польських істориків, які співпрацюють між собою. Відбулося вже два таких засідання. Одне – минулого року в Україні, друге – на початку березня у Варшаві. Кожна зі сторін представляє свою позицію і намагається показати об’єктивну історію того, що відбулося в українсько-польських відносинах, зокрема, в 40-х роках», – зазначив Дещиця.

«По-друге, ми активно беремо участь у різних заходах, які проходять у Польщі, як співробітники посольства. Співпрацюємо як з українськими інституціями, організаціями, які є в Польщі, так і з польськими, які прихильно налаштовані до України в поширенні інформації про важкі сторінки в українсько-польських відносинах», – додав він.

Також Дещиця зазначив, що в керівництва Польщі стовідсотково немає ніяких експансіоністських настроїв стосовно України. «Є, звичайно, групи людей, які мають сентиментальні настрої щодо Львова чи Вільнюса, місць, де народилися їхні батьки, і куди б вони хотіли частіше їздити. Це, власне, один із аргументів, чому нам потрібно мати з Європою відкриті кордони – щоб і громадяни Польщі могли поїхати до Львова, як громадяни Німеччини їздять до тих місць, які були колись німецькими територіями, зокрема, до Вроцлава. Ці місця, регіони мають бути відкритими для міжнародного туризму, для спілкування. Це буде сприяти обом сторонам», – підкреслив дипломат.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 15:46 :34