Новини » Світ 14 квітня, 2016, 12:53
Дещиця: Настав час закрити сторінку непорозуміння навколо Волинської трагедії

В умовах зовнішньої агресії настав час Україні і Польщі спільними зусиллями закрити сторінку непорозуміння навколо Волинської трагедії.

Про це в інтерв’ю «Главкому» заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця.

За його словами, у переважній частині польського середовища Степан Бандера сприймається як лідер організації, яка причетна до вбивств поляків, в тому числі, і мирних жителів на Волині.

«Сприйняття негативне, звісно. У той же час значна частина поляків також розуміє, що сьогоднішнє вшанування в Україні діяльності УПА, яка боролася за українську державність, не спрямована проти Польщі чи поляків, і є справою українського народу та його національної ідентичності», – сказав дипломат.

Також Дещиця повідомив, що українське посольство постійно переконує поляків, що відновлення цієї історичної пам’яті є направленим не проти Польщі, а проти агресора, яким зараз є Росія. І, за словами посла, це сприймається з розумінням.

«У той же час, польська сторона очікує, і, вважаю, має на це право, щоб було засуджено ті злочини проти польського мирного населення на Волині. Вважаю, в умовах зовнішньої агресії настав час спільними зусиллями закрити сторінку непорозуміння навколо цієї ситуації, яка є в українсько-польських відносинах з часів Другої світової війни», – заявив дипломат.

Разом з тим, він звернув увагу, наскільки сприйняття історичної проблематики різниться в Україні і в Польщі.

«Питання трагедії на Волині є дуже чутливим в Польщі. Про це знають всі. Про це пишуть в газетах, про це знають всі політики, про це створюють фільми, вчать в школі, публікуються спогади очевидців тогочасних подій чи їх нащадків. У нас це питання не настільки винесене в суспільний дискурс. Йому просто не надають значення. З різних причин. Були закриті архіви, нам, взагалі, не говорили, що існувало УПА, що відбувалося на Волині, хто така Армія Крайова. Якщо щось і розповідали – то тільки про радянських партизанів. Звідси й певна диспропорція знань і сприйняття на суспільному рівні. Я не говорю про фахівців, про істориків, які багато знають, але їхні знання не достатньо популяризуються і поширюються. Тому виникає і певне непорозуміння, коли в Польщі засудження цих діянь є зрозумілим і очевидним, а в нас – не зовсім, бо ми про них добре не знаємо», – заявив Дещиця.

«Нам потрібно вивчити ту історію. Злочини, які чинились проти мирного населення, не повинні мати виправдання. Але ми також повинні допомогти польському суспільству глибше зрозуміти й усвідомити, що таке УПА, і що несправедливо застосовувати колективну відповідальність до всіх її бійців, які гинули, піддавались тортурам за свою самовіддану боротьбу проти нацистського і радянського тоталітарних режимів. Усім, хто цього не розуміє чи противиться, порада одна – вивчайте правдиву історію, опираючись на достовірні архівні матеріали, а не радянські міфи», – наголосив він.

Нагадаємо, Дещиця також заявив, що Росія намагається грати на створенні й організації провокацій, які могли би розділити Україну і Польщу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 12:14 :27