Новини » Економіка 9 квітня, 2016, 22:10
У Росії пояснили, чому перекрили транзит українських солодощів

Федеральна митна служба Росії призупинила транзит кондитерських виробів з України через РФ після відповідного листа з Роспотребнадзора.

Про це повідомила начальник відділу зі зв’язків із громадськістю Центрального митного управління Федеральної митної служби РФ Катерина Анчипорова, - інформує Українська правда.

«З ініціативи Роспотребнадзора було закрито транзит кондитерських виробів з України в Середню Азію. Ми вже за їхнім листом створили своє розпорядження. Ще того тижня надійшов лист», – заявила вона в ефірі радіостанції «Русская служба новостей».

«Якість продуктів контролює Роспотребнадзор, він направляє нам документ, за яким ми зупиняємо ввезення продуктів транзитом... Роспотребнадзор вказав лише кондитерські вироби. Є (відповідне) розпорядження ФМС», – уточнила Анчипорова ТАСС

Представник митного відомства не уточнила, скільки автомобілів із вантажем кондитерських виробів з України й на яких пунктах було затримано.

У свою чергу, в прес-службі Роспотребнадзора заявили агенції, що нових обмежень на ввезення кондитерської продукції з України не вводили, а окремі найменування заборонено для провезення давно.

«Жодних нових чи додаткових заходів не вводилося Роспотребнадзором. Цукерки з України – продукція окремих найменувань, яка заборонена досить давно і до Росії потрапляти не повинна», – заявив представник прес-служби.

У Роспотребнадзорі наголосили, що чинні обмеження не мають відношення до торговельних санкцій щодо України. 

Раніше повідомлялося, що близько 20 автомобілів із кондитерськими виробами з України, які прямували транзитом через Росію в Грузію й Азербайджан, затримали на території РФ.

Голова асоціації «Укркондпром» Олександр Балдинюк розповів «Європейській правді», що «для «кондитерки» транзит закрито остаточно» – росіяни повертають українські вагони, які йдуть у Середню Азію.

У Міністерстві економ розвитку й торгівлі України не підтверджували інформацію про блокування Росією транзиту українських вантажів.

Низка обмежень до ввезення на територію Росії українських продуктів почалася ще в 2010 році. Зокрема, ці обмеження стосуються кондитерської і молочної продукції. При цьому транзит цієї продукції через Росію здійснювався у звичайному режимі.

29 липня 2013 року Роспотребнадзор заборонив імпорт до Росії продукції «Roshen» через претензії до якості, однак Липецька фабрика компанії продає свою продукцію в РФ.

Із 28 липня 2014 року Роспотребнадзор заборонив імпорт усієї молочної продукції й молока з України. Із 14 жовтня того ж року – ввезення усіх сирних продуктів із України.

Від 1 січня 2016 року Росія заборонила ввезення сільгосппродукції, сировини й продовольства з України – зокрема, під приводом набуття чинності економічним розділом угоди про асоціацію України й Євросоюзу.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 07:42 :40