Новини » Економіка 8 квітня, 2016, 17:39
Львівська митниця бореться з фіктивними довідками про поломку транзитних авто

Львівська митниця ДФС бореться з фіктивними довідками про поломку транзитних автомобілів.

Про це повідомив начальник Львівської митниці ДФС Левко Прокіпчук 8 квітня на зустрічі з журналістами, яка відбулася з ініціативи територіального відділення Асоціації платників податків України у Львівській області.

Як відомо, автомобілі з транзитними номерами повинні кожні п’ять днів перетинати кордон, інакше їх власники змушені сплатити штраф у розмірі 8500 грн.

За словами Прокіпчука, щоб не платити штраф, власники автомобілів купують на СТО фіктивні довідки про те, що авто у цей час було в ремонті. «Це вже перетворилося на цілий бізнес», – зазначив він.

Тому від власників транзитних автомобілів вимагається, щоб у разі поломки вони одразу повідомляли митні органи про це і про те, де ремонтується автомобіль. Зробити це можна факсом чи повідомленням по інтернету. Тоді працівники митниці перевіряють цю інформацію.

Левко Прокіпчук також зазначив, що така норма насправді діяла ще з 2012 року, однак раніше на неї «дивилися крізь пальці». Через це близько ста працівників митниці було притягнуто до відповідальності, і відколи діє ретельна перевірка, кількість звернень з довідками про поломку зменшилась у чотири рази. Тобто звертаються люди, які дійсно потрапили у таку ситуацію, а не просто хочуть обдурити митні органи.

Як повідомлялося, Львівська митниця ДФС спільно з громадською організацією «ЗАВТРА» (Західноукраїнська асоціація власників транзитних авто) розробили законопроект про внесення змін до Митного кодексу для полегшення розмитнення автомобілів, які зараз їздять з транзитними номерами.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 16:25 :11