Новини » Економіка 8 квітня, 2016, 17:04
Для транзитних авто пропонують на півроку в 10 раз зменшити акциз, – законопроект
Фото: goloskarpat.info
Фото: goloskarpat.info

Львівська митниця ДФС спільно з громадською організацією «ЗАВТРА» (Західноукраїнська асоціація власників транзитних авто) розробили законопроект про внесення змін до Митного кодексу для полегшення розмитнення автомобілів, які зараз їздять з транзитними номерами.

Про це повідомили начальник Львівської митниці ДФС Левко Прокіпчук і голова ГО «ЗАВТРА» Роман Тузяк 8 квітня на зустрічі з журналістами, яка відбулася з ініціативи територіального відділення Асоціації платників податків України у Львівській області.

«Суть цього законопроекту полягає в тому, що ми на півроку знижуємо ставки акцизів для малолітражних автомобілів у десять раз, а для багатолітражних – у п’ять разів. І даємо можливість власникам транзитних автомобілів, які вже їх мають упродовж не менше одного року і не менше як півроку з цим автомобілем вони на законних підставах перебувають в Україні, оформитися за зниженими ставками акцизу», – зазначив Левко Прокіпчук.

У прикінцевих положеннях законопроекту зазначається, що у цьому випадку не буде діяти обмеження за стандартом «Євро-5» (що забороняє ввезення з-за кордону автомобілів, випущених раніше 2010 року).

Також проектом закону пропонується заборонити впродовж трьох років перепродаж тих автомобілів, що були розмитнені за зниженими тарифами, аби унеможливити спекуляції.

Автомобілі з транзитними номерами повинні кожні п’ять днів перетинати кордон, інакше їх власники змушені сплатити штраф у розмірі 8500 грн. Через це виникають величезні черги у пунктах пропуску, наголошують ініціатори цього законопроекту.

«За різними підрахунками, таких транзитних автомобілів на території Західної України зараз є понад 500 тис. Це, по суті, ситуація, яку держава створила сама собі високими митами і акцизами. Це є корінь проблеми», – зазначив голова ГО «ЗАВТРА» Роман Тузяк.

За його прогнозами, якщо відповідні зміни ухвалять, 50-70 тис. автомобілів будуть розмитнені, що принесе в державну казну мільйони, частково зменшить суспільну напругу навколо цього питання і буде кроком до подальшого його розв’язання.

Начальник Львівської митниці ДФС Левко Прокіпчук зазначив, що на сьогодні у Верховній Раді розглядається декілька законопроектів, які пропонують різні шляхи вирішення проблеми транзитних авто. Однак, на його думку, саме їхній проект має шанси бути прийнятим, оскільки він «не повинен викликати спротиву лобі автодилерів у Верховній Раді».

Тому, додав він, вони пропонуватимуть нардепам, щоб вони внесли цей проект на розгляд Верховної Ради.

Голова Ради територіального відділення Асоціації платників податків України у Львівській області Лілія Долінська запропонувала зареєструвати петицію, щоб цей законопроект був розглянутий невідкладно. «Якщо у нас є 500 тис. транзитних автомобілів, то зібрати за тиждень 25 тис. підписів під петицією не буде проблемою», – зазначила вона.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 06:55 :33