Новини » Львів 7 квітня, 2016, 10:34
У Львові науковці обговорили проблеми видобутку корисних копалин

У Львівській політехніці на круглому столі науковці обговорили перешкоди, які заважають видобутку вуглеводів в Україні.

Про це інформує прес-служба Національного університету «Львівська політехніка».

На круглий стіл були запрошені науковці Львівської політехніки, Національного університету імені Івана Франка, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Інституті геології і геохімії горючих копалин НАН України, представників установ Західного наукового центру НАН України, низки підприємств, які проводять розвідку і видобуток вуглеводнів.

Перший заступник голова Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський. Він, зокрема, зазначив, що Львівщина та Івано-Франківщина мають значну історію видобутку вуглеводнів, а працівники цієї галузі – багатющий досвід роботи. Збільшення видобутку вуглеводнів, за його словами, має величезне значення для зміцнення національної безпеки України, її енергетичної незалежності. Рушійною силою має стати і потужний науковий потенціал.

Разом з тим він визнав, що нафтогазова галузь стикається з певними труднощами. Це стосується проблем регуляторного характеру, землевідводів, отримання ліцензій на видобуток корисних копалин тощо. Тож, в ЛОДА вважають за доцільне провести спільну із профільними органами виконавчої влади роботу щодо оптимізації процедури видачі дозволів та ліцензій на видобуток корисних копалин. На це впливають економічні фактори. Інвестори не мають коштів для розвитку, і завдання полягає у тому, аби допомогти інвестору знайти ці кошти. Хоча не можна виключати і недобросовісної конкуренції.

«Можна зрозуміти занепокоєння місцевих громад, коли під час видобутку копалин зазнає пошкоджень місцева інфраструктура, засмічується навколишнє середовище. А це вже питання рентних платежів, які слід вирішувати спільно з народними депутатами, місцевими громадами», – сказав Ростислав Замлинський.

Проректор з навчально-педагогічної роботи Львівської політехніки Роман Корж закликав геологів та виробничників підтримувати контакти з науковцями університету.

Крім того, учасники круглого столу виробили конкретні пропозиції до органів. Так, керівництву Львівської та Івано-Франківської областей рекомендовано, зокрема, звернутися до уряду з вимогою створити спеціальну економічну зону на їхній території з наданням спеціальних преференцій для збільшення видобутку вуглеводнів.

Пропонується також забезпечити сприятливіші умови землевідведення надрокористувачам, які вкладають власні кошти у пошук і розвідку родовищ, змінити порядок видачі ліцензій на видобуток природного газу на конкурсній основі. На думку учасників круглого столу, всі видобувники – і державні підприємства, і приватні структури – повинні мати однакову рентну плату за експлуатацію родовищ.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-24 05:46 :40