Новини » Львів

У Львові дві художниці представили виставку гобеленів і ляльок-мотанок

Виставка авторських робіт художниць Оксани Гірняк і Олени Тимків. Фото: Миколи Тиса/ZIK

Сьогодні, 7 квітня, у Львівському музеї історії релігії відкрилася виставка авторських робіт двох художниць Оксани Гірняк і Олени Тимків. Представлені гобелени, крайки і ляльки-мотанки.

На відкритті побував репортер ZIK-Стрім Юрій Мартинович.

Художниці Олена і Оксана знайомі з дитинства, вони ходили до одного класу і навіть сиділи за однією партою, а сьогодні разом відкрили спільну виставку.

За словами Оксани Гірняк, всі вироби об’єднані одним символом – хрестом. «Хрест є на обличчі в ляльок-мотанок, нитки перетинаються на згинах в гобеленах і крайках, і теж утворюють хрест. Це певний оберіг. Також використані інші елементи, наприклад, трикутники, кола, хвилясті і прямі лінії, які є в писанках чи вишивці. Кожен елемент щось символізує, наприклад, землю чи повітря», – додала вона.

На виставці представили понад два десятка гобеленів і стільки ж крайок і ляльок-мотанок. «Гобелен – це кропітка робота. Спочатку створюється ескіз, потім його переносять на великий малюнок, готуються нитки. Деякі купую, деякі спеціально фарбую під той колір, який мені потрібний. Один гобелен можна робити місяць, а можна і півроку», – розповіла Оксана Гірняк.

«Коли дивишся на гобелени здалеку, здається, що це твори, виконані фарбою. А коли підійдеш ближче, то бачиш, яка краса у технічних засобах – нитках. Нитка дає пластику, глибину, яку не дає жодна фарба. Кожна лялька-мотанка – це окремий індивідуальний образ, які доповнюються цікавими атрибутами, які є в нашому побуті. У цій виставці ми відчуваємо два горизонти: горизонт народної творчості і горизонт зрілого художника», – сказала завідувач реставраційною майстернею музею Марія Боньковська.

Експозицію можна оглянути до 15 травня.Loading...