Новини » Світ

Путін створює Нацгвардію для страхування від «двірцевого перевороту», – Stratfor

Справжньою метою створення Національної гвардії в Росії є спроба президента Володимира Путіна убезпечити себе від можливої нелояльності інших силових відомств, у тому числі Збройних сил, «у випадку державного перевороту».

Про це йдеться у звіті експертів американської приватної розвідувально-аналітичної компанії Stratfor. – інформує ТСН.

«Створивши Національну гвардію і призначивши Золотова на чолі цієї силової структури, Путін, можливо, прагне захистити свою адміністрацію від загрози державного перевороту. Це дозволяє припустити, що глава Кремля сумнівається, чи залишаться інші силові структури – ФСБ, Внутрішні війська МВС або навіть армія – лояльними до нього у випадку державного перевороту. Путін, мабуть, намагається уникнути небезпечної незахищеності, яку відчував його попередник Борис Єльцин під час усього свого правління», – йдеться у звіті.

Американські аналітики розцінюють Національну гвардію як «особисту армію» Путіна.

«Золотов – колишній охоронець Путіна і, за наявними даними, одна з найбільш довірених осіб нинішнього глави Кремля. Так само, як Коржаков був для Єльцина. Призначивши Золотова головою Національної гвардії, Путін показав справжню природу цього, на перший погляд зайвого, силового відомства», – додали в Stratfor.

Нагадаємо, вчора президент РФ Володимир Путін оголосив про створення російської Національної гвардії.

За його словами, російська Нацгвардія буде сформована на базі Внутрішніх військ і буде займатися боротьбою з тероризмом. 

 

Loading...