Новини » Львів

На Львівщині прокуратура подала 6 позовів про стягнення із забудовників інвестиційних внесків

Органи прокуратури Львівської області подали до суду шість позовів про стягнення із замовників будівництва заборгованості зі сплати пайових внесків на розвиток інфраструктури населених пунктів.

Про це 7 квітня передає прес-служба прокуратури Львівської області.

Зокрема, Львівська місцева прокуратура №3 до Господарського суду Львівської області подала позовну заяву в інтересах держави в особі Департаменту економічної політики Львівської міської ради до Корпорації будівельних підприємств «Карпатбуд» за участю третьої особи на стороні відповідача – ТзОВ «Спецавтобаза громадського харчування», про стягнення більше 1,5 млн грн заборгованості до бюджету за договором про пайову участь.

Загалом, у згаданих позовах органами прокуратури вимагається стягнути із забудовників понад 3 млн грн до місцевих бюджетів.

Водночас, прокурори виявили факти бездіяльності та службової недбалості посадовців органів місцевого самоврядування, що призводять до не надходження до місцевих бюджетів інвестиційних внесків на розвиток інфраструктури.

Так, Городоцька місцева прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за ч.2 ст. 367 КК України за фактом службової недбалості посадових осіб Бірківської сільської ради.

Встановлено, що останні не уклали договорів із замовниками будівництва про сплату пайового внеску, внаслідок чого сільський бюджет не отримав коштів на загальну суму майже 200 тис. грн.

Після прийняття остаточного рішення місцева прокуратура вирішить питання про вжиття заходів представницького характеру.

Упродовж цього року зареєстровано три кримінальних провадження у цій сфері.

Також Львівська місцева прокуратура № 2 до Львівського окружного адміністративного суду подала позов про визнання бездіяльності Рудненської селищної ради протиправною та зобов’язання до вчинення дій. Підставою для втручання прокурора стало те, що селищною радою, всупереч вимог ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» не розроблено Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Крім цього, керівники Золочівстької, Радехівської та Самбірської місцевих прокуратур скерували 28 листів до органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування про необхідність розроблення та затвердження згаданих Порядків залучення коштів, приведення їх у відповідність до вимог чинного законодавства.

У випадку невжиття відповідних заходів чиновниками прокурори звертатимуться із позовами до суду.

 Loading...