Новини » Політика 2473

Мінкульт відповів СБУ щодо заборони російських фільмів

Міністерство культури розповсюдило роз’яснення щодо підходу до заборони російських фільмів.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

«Мінкультури, діючи виключно в межах повноважень, визначених законом, на підставі офіційного звернення Служби безпеки України оприлюднило на своєму сайті Перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці України, і який станом на сьогодні складається із 83 осіб. Таким чином, законодавчі норми прямої дії встановлюють автоматичну заборону демонстрування і розповсюдження тих фільмів, у яких хоча би одна особа, що брала участь у створенні фільму, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці», – йдеться в повідомленні.

У Мінкульті зазначили, що законодавством не передбачено ані складання списків конкретних заборонених фільмів, про які йдеться в листі голови СБУ, ані відповідних повноважень для Міністерства культури щодо прийняття рішень, які б дозволяли демонстрування і розповсюдження в Україні окремих фільмів за участі осіб, які внесені до Переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці.

«Враховуючи вищевикладене, пропозиція голови Служби безпеки України «ініціювати додаткове ретельне опрацювання забороненого контенту» не може бути реалізована Міністерством культури України з огляду на норми чинного законодавства», – акцентують у прес-службі.

Крім того, в Мінкульті підкреслили, що якщо СБУ вважає за доцільне скасувати заборону на розповсюдження і демонстрування фільмів за участі конкретних акторів, яких внесено до Переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці, Міністерство культури пропонує надати офіційне звернення щодо цих конкретних осіб.

Нагадаємо, СБУ закликає Міністерство культури переглянути свої підходи у прийнятті рішень щодо заборони демонстрації в Україні російського кіноконтенту.

 

Loading...
Loading...
Loading...