Новини » Суспільство

«Героїчна Україна. Хроніки»: 9 квітня телеканал ZIK представить фільм «Срібна земля»

Документальна стрічка режисера Тараса Химича «Срібна земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939»

Вже цієї суботи, 9 квітня, о 22.30 в ефірі телеканалу ZIK у рамках циклу «Героїчна Україна. Хроніки» вийде наступна документальна стрічка режисера Тараса Химича «Срібна земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939».

Про це повідомляє піар-служба ZIKу.

Століттями Закарпаття було ізольоване політично та культурно від інших українських земель. Після Першої світової війни край пережив відродження національної ідентичності. На початку 1939-го, коли Європа готувалась до наступної війни, боротьба за контроль над регіоном загострилась. У складних умовах політичного і військового протистояння була проголошена Карпатська Україна, сіючи зерна майбутньої незалежної України.

У фільмі поєднано три сюжетні лінії – розповіді очевидців (було опитано загалом 20 людей, серед них, зокрема, безпосередні учасники подій), маловідомі документи, майстерно відзняті краєвиди та художні сцени. Звуковий супровід «Срібної землі» – це поєднання етнічних наспівів й авторської музики гуртів «Люди добрі», «Картон», «Пропала грамота», «Піккардійська Терція» та інших.

Зйомки проводилась у тих локаціях, про які йдеться в історичних хроніках та розповідях – Ужгороді, Львові, Хусті, Береговому, Колочаві, Великому Бичкові, Ясіні та на карпатських перевалах.

Незвичний формат фільму – це новий досвід для українського документального кіно, який творці нарекли «епічним документальним кіно», йдеться у повідомленні.

«Сфільмоване кіностудією «Invert Pictures» ґрунтовне дослідження історії Закарпаття того періоду є продуктом, достойним не лише українського телеефіру», – переконаний генеральний директор медіа-холдингу ZIK Ігор Туркевич.

Традиційно, після показу фільму в ефірі телеканалу відбудеться експертне обговорення картини та показаних в ній історичних реалій з гостями студії програми «Історична правда з Вахтангом Кіпіані».

Також в документальному кіноциклі ZIKу глядачам будуть продемонстровані стрічка «Золотий вересень» та дилогія «Хроніки УПА».

Нагадаємо, прем’єрним фільмом «Героїчної України. Хроніки» став «Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919».

Телеканал ZIK розпочав свою роботу 1 вересня 2010 року. Проекти виходять із двох студій – ZIK-Львів і ZIK-Київ, яку було відкрито 25 травня 2014 року. На початку минулої осені, 1 вересня, телеканал відзначив 5-річчя свого мовлення.

 Loading...