Офф-шо?! Як здатність людей критично мислити рятує цілі країни
Тарас Шотік
кандидат економічних наук,
фахівець із бізнес-планування

Кажуть, демократія на Русі починалась у Новгородській республіці. Щоправда, був то доволі своєрідний політичний лад: хто голосніше репетував на народному віче, той і здобував владу. Скидається на те, що Україна-Русь десь збилась із свого історичного маршруту, зробивши коло тривалістю у 1000 років.

«Офшорний скандал» – справжній рай для крикунів і любителів розганяти відходи життєдіяльності по трубах. Дійшло до того, що проросійські сайти просто публікують інформацію про 2 мільярди Путіна, змінюючи прізвище ВВХ на «Порошенко» і (профіт!) – десятки і десятки гнівних коментів від тих українців, які в умовній графі «здатність критично мислити» мають відмітку «інвалідність».

1
 

А ми, друзі, спробуємо глибоко видихнути, заспокоїтись і звернутися до фактів. Отож…

  1. У чому звинувачують Порошенка? Що саме порушив Президент? Який саме Закон, яку норму?

Відповідь: жодної. Зареєстрував офшорну компанію? Так. А відколи це стало незаконним?

  1. Для чого створювати компанію в офшорі? Як мінімум два резони:
  • Українське законодавство наразі не регламентує створення «сліпих трастів»;
  • Створення управляючої компанії у іноземній юрисдикції – єдиний спосіб продати компанію міжнародному інвестору. Просто тому, що жоден інвестор не ризикне купувати структуру, зареєстровану в Україні, знаючи репутацію наших судів і взагалі ставлення до того священного у цивілізованих країнах поняття, як власність.
  1. Чи створення офшору можна вважати «ухилянням від сплати податків»? У жодному разі. Теоретично він міг бути інструментом оптимізації податкового навантаження, але це теж саме, що всіх чоловіків пересаджати за зґвалтування просто тому, що «інструмент є». Або посадити всіх, хто хоч колись купував кухонного ножа – це ж потенційний інструмент вбивства!
  2. Чи виводив Порошенко гроші через офшор? Якщо й колись виводив, то точно не за цим епізодом, а про інші наразі нічого не відомо. Податки компанії платять за місцем провадження діяльності – «Рошен» за минулий рік заплатив до бюджету України різних податків на суму 1,3 млрд. грн.
  3. Звинувачення у занятті бізнесом? Пардон, наявність власності не є синонімом до «участі в управлінні», яка і дійсно заборонена Законом. Той же ж Трамп та і купа політиків екс-бізнесменів у США спокійно собі є кінцевими бенефіціарами крупних бізнесів, які управляються іншими людьми чи трастами.
  4. Отож, порушення одне – у декларації не вказано, що Президент є засновником фірми? Поки що не очевидно: від різних юристів чути різні думки. Одні вважають, що Президент не зобов’язаний декларувати те, що не приносить прибуток (а оффшор просто «лежав під матрацом», комерційної діяльності не провадив). Інші вважають, що декларувати мав, проте визнають, що за таке порушення може бути передбачена як максимум дисциплінарна відповідальність. Догана, якщо хто не зрозумів.
  5. Прем’єр Ісланії подав у відставку. Ще б йому не подати! Там зовсім інші звинувачення: зловживання службовим становищем – чувак приймав управлінські рішення, які були у безпосередніх комерційних інтересах бізнесів, від яких, як тепер стало очевидно, він мав долю.

Але не це головне, зрештою, я за Порошенка не голосував, нехай свій вибір захищають ті понад 50%, які його обирали. Що дійсно вбиває наповал у цій ситуації, то це неадекватність звинувачень. Думаю, Президента є за що покритикувати, але давайте критикувати ЗА ДІЛО! Наприклад, за половинчастість та низький темп реформ або за те, що чіплявся до останнього у, м’яко кажучи, сумнівну фігуру Шокіна.

Не знаю, кого як, але мене найбільше дратує те, що найгучніше верещать про «злив» люди, які у своєму житті і буди собачої не збудували! Середній клас, платники податків, креативний клас суспільства мовчить, бо або добре розуміє надуманість звинувачень або, принаймні, чекає на подробиці та дійсно авторитетні експертні думки.

Можна було б подумати, що Порошенка у потенційному бажанні оптимізувати податки звинувачують янголи небесні! Так, ніби це не у нас в країні рекордний рівень толерації корупції серед населення, ніби це не у нас мільйони людей преспокійно отримують ЗП у конвертах, ніби не у нас скручений лічильник чи проїзд «зайцем» вважається чеснотою! Мені он сусід вчора жалівся на того «гада-Президента». Найдивніше тут те, що сусід працює таксистом-бомбилою, який і гривні податку в житті не заплатив і всеньке життя «знаходив спільну мову із ДАІшниками» (зрозуміло, що це означає?)

Коли крикуни у авторитеті, закінчується це для держави не надто позитивно: історія знищення Москвою Новгородщини тому приклад. Коли людина починає думати хоча б на крок наперед, замислюватись про наслідки своїх дій – тоді до неї і приходить зрілість. Знаєте, що буде, якщо зараз оголосити імпічмент Порошенку (за якого я, повторюсь, не голосував). Лідером рейтингів наразі є сумновідома «газова королева» з косою, яка перекачала в Росію через газові контракти десятки мільярдів народних грошей і нахапалась кредитів, «як сучка блох» (с, Ющенко). Люди, ви дійсно ЦЬОГО хочете?! Так? Тоді за що ви так не любите Україну?

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 22:45 :39