Новини » Економіка 4 квітня, 2016, 9:31
Порошенко поки що виконав свою обіцянку і відмовився від впливу на свій бізнес, – юрист

Президент України Петро Порошенко поки що повністю виконав свою обіцянку і відмовився від управління та впливу на свій бізнес. Звинувачення Президента в тому, що він не передав «Рошен» в «сліпий траст», не має під собою підґрунтя, оскільки в українському законодавстві немає такого поняття, як траст. Фактично Порошенко переклав фабрику зі своєї української кишені в свою ж нідерландську, тому сплата податків на цій технічній операції була б дивною.

Про це у своїй колонці на «Економічній правді» пише юрист ГО «Реформи проти корупції» Анатолій Родзинський.

Подаємо текст у повному обсязі:

У неділю було опубліковано нібито сенсаційне розслідування про те, що Порошенко створив офшорну піраміду замість «сліпого трасту» з управління «Рошен».

Я не «адвокат» Порошенка, але як юрист не можу пройти повз відвертої некомпетентності. Журналісти або дуже поспішали, або свідомо не залучили експертів, які б їм просто і легко пояснили, в чому їхні помилки.

Отже, згадаємо, йде 2014 рік – в зоні АТО гинуть тисячі українців, але в той же час в Києві йде політична битва – перед жовтневими виборами до Верховної Ради. Політичні «союзники» і опоненти Порошенка, мало не на кожному ток-шоу вимагають, щоб він виконав обіцянку і продав свій бізнес.

Вимога абсолютно правильна, тільки виконати її майже неможливо. У країні, яка веде війну, черга на покупку навіть прибуткових бізнесів за ринковою ціною не стоїть. Так звані інвестори, якщо і купують українські активи, то виключно за 5-10% від їхньої ринкової вартості. Але і вірно, що управляти своїм бізнесом президент країни теж не може.

Виходом стала ідея про передачу фабрики «Рошен» в управління групі Ротшильдів – в так званий сліпий траст. «Сліпий траст» означає, що власник передає права на управління своєю компанією особі, якій він довіряє, і не може впливати на прийняття рішень в цій компанії. Власник, підписуючи документи про передачу управління компанією, вказує куди буде направлятися прибуток від її діяльності, і більше не може поміняти свого рішення.

У всьому світі «сліпий траст» – це визнаний спосіб усунення конфлікту інтересів між бізнесом і владою. Однак особа, якій власник фактично віддає свою компанію, має володіти кришталево чистою репутацією, адже тільки ця репутація – єдина гарантія, що його не обдурять. Саме тому Порошенко вибрав Ротшильдів, репутація і розмір статку яких не може викликати навіть думки, що вони можуть вчинити непорядно по відношенню до своїх довірителів.

Ось тільки в українському законодавстві поняття трасту, а тим більше «сліпого», не існує – трасти виникли в Англії і підкоряються англійському праву...

Журналісти встановили, що Порошенко в жовтні 2104 року утворив Prime Asset Partners Limited – компанію на Британських Віргінських островах (BVI), яка створила CEE Confectionery Investments Limited – компанію на Кіпрі, а кіпрська компанія створила Roshen Europe BV – компанію в Нідерландах. При цьому самі ж журналісти в своєму розслідуванні заявляють, що документи Asset Partners Limited, створеної Порошенко на BVI, були спрямовані Ротшильдам.

В результаті розслідувачі звинувачують Порошенка в тому, що він не передав «Рошен» в сліпий траст, а також ухилився від сплати податків в Україні. Обидва твердження – це брехня. Більш того, цим же журналістам, нічого не коштувало в цьому самим розібратися.

З використанням відкритих українських реєстрів нескладно простежити, що у відкритого акціонерного товариства «Київська кондитерська фабрика «Рошен» два акціонери, які володіють майже 100% акцій: дочірнє підприємство «Кондитерська корпорація «Рошен» (73,4772% акцій), і ТОВ «Центральноєвропейська кондитерська компанія» (23,5464% акцій).

Дочірнє підприємство «Кондитерська корпорація «Рошен» на 100% також належить ТОВ «Центральноєвропейська кондитерська компанія». ТОВ «Центральноєвропейська кондитерська компанія» на 85% належить нідерландській ROSHEN EUROPE B.V, кінцевим беніфіціаром якої зазначений Президент України Петро Порошенко.

Переконатися в цьому можна легко, потрібно ввести коди українських підприємств у відкритий реєстр Мін’юсту і ви самі побачите цю інформацію.

Таким чином, ми легко встановили, що Порошенко продав нідерландській ROSHEN EUROPE B.V. 85% статутного капіталу ТОВ «Центральноєвропейська кондитерська компанія», яка контролювала його кондитерську фабрику «Рошен».

Оскільки частина, що належить Порошенко, в статутному капіталі в ТОВ «Центральноєвропейська кондитерська компанія» була продана за номінальною вартістю, то податкові зобов’язання у Порошенка виникнути не могли, що спростовує твердження журналістів про нібито ухилення від сплати податків в Україні.

Ці звинувачення тим абсурдні, що фактично Порошенко переклав фабрику зі своєї української кишені в свою ж нідерландську – сплата податків на цій, чисто технічній операції, була б дивною.

Правда, можна з упевненістю стверджувати, що ВАТ «Київська кондитерська фабрика «Рошен», як платила податок на прибуток, ПДВ та інші податки в Україні, так і буде продовжувати їх платити.

Більш того, якщо її чистий прибуток буде розподілятися між акціонерами, то перед тим, як ці гроші відправляться в Нідерланди, всі податки в Україні з них так само будуть сплачені – такий закон і обійти його ніяк не можна, навіть Президенту.

Оскільки Ротшильди не можуть взяти в управління українські корпоративні права, то нерозумно було б вимагати, щоб Порошенко платив високі податки в Європі, і не використав законні можливості для їхнього зниження.

Європейське податкове законодавство таке, що після сплати всіх податків в Україні дивіденди, відправлені з України до Нідерландів, з Нідерландів на Кіпр, а з Кіпру в BVI, більше не будуть обкладатися податком в Європі.

Законодавство, що діє на Британських Віргінських Островах (BVI), майже нічим не відрізняється від англійського. Судові спори розглядаються у Високому суді Лондона, що і дозволило Порошенкові передати акції його BVI компанії Prime Asset Partners Limited в сліпий траст Ротшильдам.

Сама передача є простим підписанням договору, після чого акції BVI компанії Порошенка, що володіє через ланцюжок фірм фабрикою «Рошен» в Україні, фізично направляються Ротшильдам, що і було встановлено журналістами.

Після цього Порошенко вже не може мати до цих акцій ніякого відношення, не може керувати бізнесом, оскільки не має самих акцій, всі повноваження з управління фабрикою знаходяться у Ротшильдів. А Порошенко, згідно з українськими реєстрами, залишається бенефіціаром, тобто отримує прибуток, від діяльності фабрики, але не може управляти самою фабрикою.

Подібне розмежування інтересів загальновизнано і вважається достатнім для політичних діячів в будь-якій країні Європи, США. Репутація Ротшильдів гарантує, що правила будуть неухильно дотримуватися.

Що стосується відсутності в декларації у Порошенка акцій на 1000 доларів його BVI компанії Prime Asset Partners Limited, то згідно з усталеною практикою, такі акції просто не оплачуються при створенні компаній. Їхня вартість – «нуль». Часто цей «нуль» місцевий юрист, що оформляє компанію, технічно дарує її власнику. Відповідно, «нуль» не може бути внесений в українську декларацію.

І останнє, як ми вже з’ясували, будь-який розподіл прибутку від української фабрики «Рошен» неможливо без сплати податків в Україні.

Якщо ж Ротшильди все таки знайдуть покупця на фабрику Порошенка, то сплата податків в Україні від її продажу залежить від того, чи будуть покупцеві продані акції BVI компанії Prime Asset Partners Limited – в цьому випадку Президент заплатить 17% від суми продажу.

Якщо ж будуть продані акції кіпрської компанії CEE Confectionery Investments Limited, тоді всі гроші отримає офшорна BVI компанія Prime Asset Partners Limited, і вони не можуть бути оподатковані в Україні.

Як вчинить Порошенко, покаже час, але поки він повністю виконав свою обіцянку, і відмовився від управління і впливу на свій бізнес.

Нагадаємо, українські журналісти провели розслідування і заявили, що Президент України Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст, однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 03:13 :07