Новини » Події 3 квітня, 2016, 21:55
Американські військові офіційно воюватимуть проти Росії на Донбасі, – репортаж

Громадяни США приєдналися до «Грузинського легіону». Із цього тижня американські військові офіційно воюватимуть проти росіян. Щоправда, тільки троє. А «офіційно», тому що ця трійця днями отримала військові квитки Збройних сил України.

Ще торік президент Петро Порошенко підписав указ про військову службу в українській армії громадян інших країн і осіб без громадянства. І от цей історичний момент стався два дні тому. Де воюють американці та чому ж елітні вояки з благополучної країни вирішили служити у нашій не надто комфортній армії, – йдеться в сюжеті програми ТСН.

Троє американських солдатів першими серед іноземців отримують українські військові квитки. Дейв Клемен в Україні з пекельної майданівської зими. Крейг Ланг служив на найбільшій американській базі «Форт Блісс», а з Близького Сходу привіз медаль за порятунок товариша. Брайан Боєнджер – ветеран Іраку, колишній снайпер у знаменитій 101-й десантній дивізії. Та колишніх снайперів, мабуть, не буває.

На Донбасі Брайан з минулого року. Журналіст ТСН кілька разів запитував його, навіщо він тут. Він жартував та уникав пояснень. Ніби було в минулому щось таке, про що хлопець не хоче говорити. Причина виявилася шляхетною. Те, що змусило його вступити в Збройні сили України, трапилось у Будапешті 20 років тому.

«Там американські політики дали обіцянку захистити Україну, бо Україна – наш союзник. Мої політики це обіцяли від імені всього мого народу. Вони порушили своє слово, зганьбивши простих людей, таких, як я. Отже, ми ваші боржники, і я хочу віддати той борг», – говорить рядовий ЗСУ Брайан Боєнджер.

У його побратима Крейга схожа мотивація, але більш амбітні плани.

«Я служитиму на фронті, згодом підтягну російську та українську (мови) і перейду на роботу в Міністерство оборони України. Хочу підготувати персонал Збройних сил до рівня стандартів НАТО», – планує рядовий ЗСУ Крейг Ланг.

Мабуть, такі небезпечні конкуренти не до вподоби чиновникам міністерства.

У «Грузинському легіоні», підрозділі, де служить Крейг з побратимами, всі іноземці отримали українські військові квитки. Та, за інсайдерською інформацією, яку ТСН перевіряє, серед генералітету є люди, зацікавлені найближчим часом розірвати контракти з іноземцями.

А підставою може стати невизначеність їхнього статусу. Абсурдно, але, за одними законами, вони українські вояки, а за іншими – нелегали, порушники режиму перебування в країні.

«Не пускають на українському кордоні. Я дев’ять годин просидів у Борисполі, доки мене пустили», – згадує розвідник «Грузинського легіону» «Жора».

«Нам довелося евакуювати до Грузії пораненого бійця. І цинічно, що нам довелося за евакуацію заплатити штраф під час виїзду з країни», – говорить командир «Грузинського легіону» Мамука Мамулашвілі.

«Грузинський легіон» – це кілька ветеранів з маленької країни Сакартвело, яка кілька разів воювала з великою Росією. У всіх легіонерів – вища освіта, а командир навіть здобув вчений ступінь у Франції. Американці довго не вагались, де їм служити.

«Чому до грузинів? Завжди прагнеш приєднатися до бійців з таким самим рівнем та способом підготовки, як у тебе», – пояснив рядовий ЗСУ Крейг Ланг. До того ж, з гостинними горцями не буває сумно. Як не стріляєш, то співаєш. Утім, «Грузинський легіон» – це не тільки пісні та особлива кавказька гостинність, а, насамперед, польова розвідка. Вони перетинають лінію фронту, працюють на тому боці, повертаються назад, слава Богу, поки що без втрат. Тим часом сила-силенна іноземців з інших країн хоче приєднатися до грузинів.

Отже, зараз є шанс на базі «Грузинського легіону» створити перший в Україні інтернаціональний підрозділ. Підрозділ уже входить до складу батальйону «Київська Русь». Невдовзі «Грузинський легіон» треба буде перейменувати в «Іноземний».

«Нині є бажаючі приїхати до нас із Бразилії, Канади, Австралії – всі військовослужбовці, які мають бойовий досвід і які вважають своїм обов’язком допомогти Україні відстояти свою незалежність», – зазначає командир 25 ОМПБ Євген Лавров.

Мінімальну солдатську зарплатню, яку віднині отримують ці хлопці, якось смішно порівнювати зі статками американських і навіть грузинських військових. Та легіонери знайшли тут дещо важливіше, ніж гроші.

«Я вірю в українську душу, у силу українського народу. І в силу цього «оселедця» (показує), і в те, що Україна буде стояти на віки вічні», – говорить боєць легіону Зураб Чихелідзе.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 18:55 :08