Новини » Політика 1 квітня, 2016, 8:09
Антиукраїнські книжки та брошури з Росії планують вилучати з обігу

Міністр культури В’ячеслав Кириленко не виключає заборони на ввезення до України і продаж книг із Росії антиукраїнського змісту.

Про це він сказав із трибуни Верховної Ради під час «години уряду», у відповідь на запитання депутатів, повідомляє Українська правда.

«Російськомовну видавничу продукцію ми ніяк не обмежуємо, у нас демократія. Але російська книга валом продовжує йти через український кордон – офіційно заводиться, «в сіру» завозиться і «в чорну» завозиться», – сказав Кириленко.

«Є декілька ініціатив – у тому числі, і щодо повної заборони російських книг… Але є побоювання, що можуть і потрібні, і політично нейтральні наукові видання потрапити автоматично під цю заборону», – зазначив він.

Тому Мінкульт спільно з Держкомтелерадіо опрацьовує «інший механізм, який підтримується також частиною видавців, – щодо запровадження так званого автоматичного ліцензування».

«Це коли з’являється повідомлення про те, що через кордон проходить книга російського видавництва, у якій розпалювання міжнаціональної ворожнечі, невизнання суверенітету чи територіальної цілісності України – така продукція за повідомленням Держкомтелерадіо заарештовується, на видавництво накладаються санкції – і таке видавництво вже не зможе надалі поширювати свою продукцію в Україні», – розповів Кириленко.

«Приблизно відомий перелік російських видавництв, які дозволяють собі такі речі, друкують антиукраїнську пропагандистську літературу і намагаються її довезти навіть до полиць книжкових крамниць», – сказав він.

За словами міністра, у такому випадку «необхідно буде внести зміни до законодавства, аби надати необхідні функції державного контролю Держкомтелерадіо, Митниці, Служби безпеки й іншим зацікавленим міністерствам – і забезпечити повне вилучення із українського обігу всіх книжок, брошур і публікацій російського походження, які несуть невизнання державного суверенітету України і розпалюють міжнаціональну ворожнечу».

«Практично такі проекти рішень уже готові. Ще ми проведемо одне обговорення – і будемо виходити на рішення і внесення вам (парламенту) пропозицій», – сказав Кириленко.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-27 23:17 :31