live
Новини » Львів

Активіст про шоу у прокуратурі Львівщини: Окремі особи переслідують свою мету

Активісти зірвали представлення прокурора Львівської області. Фото: Микола Тис/ZIK

Основною метою людей, які 31 березня зірвали представлення прокурора Львівської області, є показати – хто в домі господар, аби у подальшому вирішувати з чиновниками високого рівня свої питання щодо бізнесу, політики, криміналу. У такий спосіб окремі громадські організації та особи хочуть зайняти нішу центру впливу на прийняття важливих рішень в області.

Про це 1 квітня у коментарі IA ZIK повідомив заступник керівника ГО «Народна самооборона Львівщини», заступник керівника консультативної ради при прокуратурі Львівської області Юрій Мартинюк.

Ю.Мартинюк наголосив: учорашні події відбувалися без будь-яких спроб згаданих активістів попередньо донести свою думку до керівництва прокуратури. При цьому такі дії відбуваються не вперше у виконанні одних і тих самих громадських організацій.

«Вчорашня акція, наскільки мені відомо, була організована ГО «Розвиток громади» та її сателітами. Зокрема, одним із облич цього процесу був пан Ігор Коцюруба – вічний безробітний революціонер. Як на мене, такі акції яскраво демонструють спосіб показати – з ким треба вирішувати і узгоджувати питання у місті Львові – хто сильний, у кого влада, хто може спричинити тому чи іншому чиновнику труднощі у роботі чи у взагалі у його спокійному функціонуванні на посаді», – переконаний Ю.Мартинюк.

Він зазначає: більшість організацій, причетних до таких показових акцій у подальшому жодної контролюючої діяльності, зокрема, щодо роботи органів прокуратури не проводять. «Була проведена так звана реформа прокуратури. Багато ГО, які входять у консультативну раду при прокуратурі, брали у цьому участь, щоб органи прокуратури були дещо видозмінені і очищені. Однак, ті організації, які були учора найактивнішими – жодного разу у форматі нормальної конструктивної роботи участі не брали», – повідомив Ю.Мартинюк.

Більше того, за словами заступник керівника ГО «Народна самооборона Львівщини», на розмову з новопризначеним прокурором не допустили активістів інших ГО, зокрема тих, які входять у консультативну раду при прокуратурі.

Активісти зірвали представлення прокурора Львівської області. Фото: Микола Тис/ZIK
Активісти зірвали представлення прокурора Львівської області. Фото: Микола Тис/ZIK

«Фактично дві чи три ГО хочуть продемонструвати прокурору і всьому регіону – усім державним службовцям свою монополію на прийняття рішень у Львівській області», – наголосив Ю.Мартинюк.

Зокрема, повідомив активіст, його «намагалися виставити за двері спочатку ультимативними словесними погрозами, а потім пан Коцюруба навіть дозволив собі застосувати фізичну силу».

«Це демонструє, що ці ГО і ці особи воліють діяти маргінальними методами, об’явивши себе справжньою дієвою громадськістю», – пояснив Ю.Мартинюк.

На його думку, сумнівні їх вимоги, які були висунуті до нового прокурора – надати декларації про майновий стан та провести конкурс на посаду.

«Ці питання врегульовано на рівні законів. З травня 2016 року будь-які вакантні посади будуть заміщені через проведення конкурсу. Тому така вимога за місяць до набрання чинності закону скидається на інформаційний привід, щоб зайти і продемонструвати свою силу.

Аналогічна ситуація з деклараціями про доходи. Відповідно до законодавства, усі державні чиновники мають розміщати декларації про свої доходи і видатки на публічних ресурсах. Отримати таку інформацію не складно. Для чого робити з цього шоу, хіба переслідуючи мету продемонструвати – хто в хаті господар», – пояснив Ю.Мартинюк.

На його переконання, такі дії окремих ГО мають чіткі завдання.

«Певні особи таким чином фіксують за собою сфери впливу і можливість вирішувати з чиновниками і високо посадовцями питання, які для них актуальні у бізнесі, політиці, криміналу. Очевидно, це є основною метою цих людей. Вони хочуть зайняти нішу центру впливу на прийняття важливих рішень в області», – підсумував Ю.Мартинюк.

Депутати Львівської міськради зреагували на події у прокуратурі заявою. Обранці наголосили: у патріотичному Львові паразитування на темі громадської діяльності вже переходить межі здорового глузду. Так Львів поволі перетворюється на місто свавілля та беззаконня, яке уміло маскується патріотичними гаслами, обличчям котрих стають сумнівні постаті.

Подаємо текст заяви повнотекстово:

«Шановна громадо!

Сьогодні, на фоні і так нелегких подій, які відбуваються в нашій державі, просимо усіх не бути осторонь процесів, котрі неминуче заглиблюють нас у реванш правління криміналу та корупційно-регіоналівської традиції існування.

Ми вже не вперше стикаємось з свавіллям чиновників найвищого рівня, однак найбільшу загрозу для нас несуть розчарування та поразки, котрі ми отримуємо завдяки людям, що нібито хотіли «захищати» наші з вами права. Людям, котрі перетворили патріотичні прагнення українців у ширму для власного збагачення або можливість лобіювання власних політичних чи інших корисливих інтересів. На жаль, у патріотичному Львові, паразитування на темі громадської діяльності вже переходить межі здорового глузду.

Прикладом цього є діяльність ряду громадських організацій, які вдало використовують цей формат для власного піару. Зокрема, чергова спроба показати «з ким треба вирішувати питання» була продемонстрована 31.03.2016 року під час представлення нового керівника прокуратури Львівської області. Акція була організована ГО «Розвиток громади» та їх сателітами в особі різних ГФ та ГО, котрі взявши на озброєння підтримуванні суспільством принципи «відкритості та прозорості проведення конкурсів», тему недавніх ганебних подій в генпрокуратурі та інші гасла, спробували продемонструвати свої «можливості» новому прокуророві.

Таким чином, Львів поволі перетворюється на місто свавілля та беззаконня, яке уміло маскується патріотичними гаслами, обличчям котрих стають постаті на кшталт вічного безробітного революціонера І.Коцюруби або ж інших маргінальних ватажків. Найбільш небезпечним є той факт, що львів’яни, які ще вчора протистояли кримінальній «сім’ї» Януковича, сьогодні толерують або ж просто воліють не зважати на дії місцевих злочинців, котрі одягнули маски борців за справедливість.

У свою чергу вважаємо за необхідне звернути увагу громади, міського голови та в першу чергу самих правоохоронців на неприпустимість того, щоб наше місто перетворювалось з культурного та інтелектуального центру України на маргінальну кримінальну столицю в найгірших традиціях 90-их років».

Як повідомлялося, 31 березня активісти кількох громадських організацій зірвали представлення прокурора Львівської області Віталія Мякішева.

У підсумку було прийнято рішення, що 5 квітня відбудеться зустріч новопризначеного прокурора Львівської області Віталія Мякішева з громадскістю, де він відповість на всі запитання активістів та журналістів.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...