Новини » Події 31 березня, 2016, 16:29
В окупованому Криму російські силовики провели обшуки в українській «Просвіті»
Співробітники ФСБ Росії провели обшуки у всеукраїнському товаристві «Просвіта» імені Тараса Шевченка в окупованому Севастополі. Фото: lifenews.ru
Співробітники ФСБ Росії провели обшуки у всеукраїнському товаристві «Просвіта» імені Тараса Шевченка в окупованому Севастополі. Фото: lifenews.ru

Співробітники ФСБ Росії провели обшуки у всеукраїнському товаристві «Просвіта» імені Тараса Шевченка в окупованому Севастополі.

Про це повідомляє LB.ua з посиланням на російські ЗМІ.

«Під час обшуків силовики вилучили понад 250 найменувань друкованої продукції. Література була виготовлена в друкарнях Канади, Франції, США та України», – йдеться у повідомленні.

У ФСБ РФ стверджують, що серед виявлених книг виявили «екстремістські матеріали», зокрема дев’ять книг у 18-ти примірниках.

«За даними ФСБ, вилучена література призначалася для поширення серед жителів РФ ідей українського націоналізму і сепаратизму... Судячи з усього, одним із напрямів діяльності «Просвіти» була пропаганда національної переваги, героїзація УПА, ОУН та інших екстремістських організацій», – заявили в ФСБ.

Керівника «Просвіти» Володимира Проценка, 1954 року народження, в ФСБ назвали «одним з активних ідеологів українського сепаратизму».

Нагадаємо, 28 жовтня 2015 року в Бібліотеці української літератури в Москві відбулися обшуки, а потім її директора Наталію Шаріну затримали. Проти неї було порушено кримінальну справу за статтею 282 КК РФ (розпалювання національної ненависті та ворожнечі, а також приниження людської гідності).

Приводом для порушення справи, згідно з версією Слідкому РФ, стало «розповсюдження екстремістських матеріалів, заборонених до використання», – зокрема книги Дмитра Корчинського.

Крім того, повідомляли про вилучення книг про Степана Бандеру і журналу «Барвінок», де знайшли червоно-чорний прапор. З бібліотеки було вилучено близько 200 книг і матеріалів. 30 жовтня Таганський суд Москви відправив Шаріну під домашній арешт.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 06:03 :54