live
Новини » Львів

У Львові забудовники нехтують технікою безпеки

Із дрібних порушень будівельних норм починаються багатомільйонні афери. Спочатку робітники легковажать технікою безпеки, а забудовники «забувають» вивішувати інформаційні стенди. А потім у судах лежать сотні справ про незаконно зведені багатоповерхівки, долю яких вирішують роками.

Про це йдеться у випуску антихам-шоу «Почни з себе!» (щопонеділка о 22:30 на телеканалі ZIK).

Менш ніж за місяць у Львові під час робіт впало одразу два будівельних крани. Та незважаючи на це, робітники й далі легковажать технікою безпеки, ставлячи під ризик не лише власні життя, а й безпеку інших людей.

Зокрема, на вулиці Антонича, 5 робітники розвантажували бетонні плити просто над проїжджою частиною. При цьому ніхто із них навіть не вбачав у такому небезпеки.

«Плити не впадуть. Нам робочий сказав стояти тут», – виправдовувався водій, з автівки якого розвантажували матеріали.

Проте, згідно з нормами законодавства, автомобіль, який підлягає розвантаженню, повинен бути у межах будмайданчика, а водієві перебувати в кабіні взагалі заборонено. Та про ближнього тут, схоже, взагалі не думають, адже й самі робітники працюють без шоломів.

Тим часом генеральний директор будівельної компанії Ігор Микичак запевняє: його працівники дотримуються усіх норм, а те, що зафіксували активісти «Почни з себе!», – поодинокий випадок.

«Будівельний майданчик обгороджений і кран рухається в його межах. «Стріла» повинна без вантажу кілька разів на день робити кругообіг. Якщо вона це робила з вантажем, я зверну увагу», – обіцяв пан Микичак.

Тим часом на вулиці Лемківській забудовник не вивісив паспорт об’єкта. Мовляв, його вже замовили, і з дня на день паспорт буде. Однак інформаційний стенд – обов’язковий атрибут кожного будівельного майданчика, який встановлюють найпершим. А згідно з правилами благоустрою Львова, відповідний щит має з’явитися на межі забудови не пізніше, ніж за тиждень до початку робіт. Без цього стенду не можна навіть починати обгороджувати територію.

«Паспорт об’єкта уже замовлено. З дня на день буде. Та в нас є документи на виконання робіт, які підписало комунальне підприємство, міліція та всі інші», – запевнив виконроб пан Андрій.

А забудовник на вулиці Підголоско взагалі замість інформаційного стенду розмістив рекламний банер.

«У нас є дозволи, я не розумію, що вас мучить?», – дивувався президент будівельної корпорації Юрій Каравацький.

Та окрім зображення майбутньої будови та номера декларації, на стенді обов’язково мають бути присутні дані про замовника, підрядників та інших відповідальних осіб. Крім того, у будівельній посвідці вказуються і основні техніко-економічні показники споруди та терміни виконання робіт.

Сьогодні в українських судах лежать сотні справ про незаконні забудови. Там їхня доля вирішується роками. Хоча усі обставини можна було з’ясувати ще на початковій стадії робіт, якби замовники та генпідрядники вчасно встановлювали відповідні інформаційні стенди.Loading...
Loading...
Loading...