live
Новини » Світ 406

У Москві затримали представника українського омбудсмена

Володимира Шрейдлера, представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської, затримали в Москві.

Про це повідомляє прес-служба українського омбудсмена.

Шрейдлера затримали, коли він прибув до відділку внутрішніх справ як  громадський захисник учасників мітингу на підтримку Надії Савченко, заздалегідь домовившись про це з полковником поліції. Згодом дізнався, що його теж затримано.

Згодом правозахисника відпустили.

Як відомо, з огляду на необхідність посилення захисту прав громадян України у Російській Федерації, Уповноважений Верховної Ради з прав людини доручила відомому російському громадському діячу та правозахиснику Володимиру Шрейдлеру бути її представником у Російській Федерації на громадських засадах.

Валерія Лутковська здійснює провадження у захисті прав громадян України, зокрема, Надії Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка та інших, тож головна мета діяльності представника Уповноваженого з питань моніторингу дотримання прав громадян України в Російській Федерації – це особиста присутність і моніторинг дотримання прав, у тому числі процесуальних, під час судових засідань, які проводитимуться щодо перерахованих вище осіб.

Володимир Шрейдлер – опозиційний російський журналіст, блогер, правозахисник, автор проекту «Планета Україна», який складається із серії спецрепортажів про волонтерський рух на підтримку України по всьому світу.

Loading...
Loading...
Loading...