Новини » Економіка 24 березня, 2016, 4:40
ЄС допомагає Британії захиститись від енергетичного шантажу Росії

Членство Великобританії у Європейському Союзі дозволяє захистити країну від можливих погроз путінської Росії щодо обмеження постачання газу.

Про це заявить у четвер міністр енергетики Великобританії Амбер Руд, – повідомляє Reuters із посиланням на уривки її промови.

«Ми бачили, як країни, подібні до путінської Росії, використовують постачання газу як інструмент зовнішньої політики, погрожуючи припинити поставки або суттєво підвищити ціну енергоресурсу. Ми не можемо дозволити перетворити нашу енергетичну безпеку у політичний пішак, що поставить Європу на коліна. Спільно працюючи у ЄС, країни-члени можуть не допустити цього... Попросту кажучи – коли мова йде про російський газ, разом ми вистоїмо, поодинці – програємо», – йдеться у промові Руд.

Reuters додає, що у своїй промові міністр відстоюватиме думку, що залежність Великобританії від імпортного газу «ризикована» і що членство у ЄС посилює позиції при веденні перемовин щодо поставок енергії.

«Вона також скаже, що вихід із Євросоюзу наразить на небезпеку іноземні інвестиції у британський енергетичний сектор», – зазначає агентство.

Reuters пояснює, що виступ Руд стане частиною урядової кампанії із переконання британців щодо необхідності проголосувати за збереження країною членства у ЄС під час референдуму 23 червня. Наразі громадська думка розділена порівну і багато виборців досі не визначилися зі своїм вибором.

Зазначимо, що нині Росія забезпечує близько 30% потреб у газі ЄС та 9% Великобританії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 18:01 :48