Новини » Регіони 24 березня, 2016, 11:12
Понад третина території Волині не покривається українським телемовленням

Волиняни першими заявили про проблему непокриття телемовленням на повен голос. Наразі вітчизняний телесигнал відсутній на 35% території області.

Про це IA ZIK повідомили у відділі інформаційної політики ОДА.

Під впливом проросійськи орієнтованого мовлення разом із Рівненською, Житомирською, Чернігівською, Сумською та Харківською областями перебуває також і Волинь. Територія непокриття області українським та регіональним мовником становить 35%.

Північні райони краю узагалі перебувають у інформаційному проукраїнському вакуумі: тамтешні жителі позбавлені можливості отримувати інформацію про реалізацію української державної політики ні через радіо, ні через телебачення, натомість, мають вільний доступ до білоруського й російського мовлення. Як наслідок – поширення антиукраїнських настроїв, несприйняття мобілізаційних процесів, необхідності реалізації реформ, політики держави загалом тощо.

Аби врешті змінити ситуацію, облдержадміністрація після майже дворічного листування із міністерствами та відомствами, ініціювала проведення відповідної конференції, аби напрацювати реальний та дієвий механізм покриття області телемовленням.

«Волинь має відповідне географічне розташування, що позначається на інформаційному фоні. Більше ніж небезпечний прецедент – промивання мізків наших людей сусідами за допомогою телебачення. Особливо активно – російськими телеканалами, які транслюються білорусами. Влада області готова робити кроки, аби змінити ситуацію, одначе спеціалісти повинні окреслити дорожню карту дій», – заявив голова Волинської ОДА Володимир Гунчик.

Як цілком реальний варіант – якомога швидший перехід на цифрове мовлення. Відомо, що аналогове вимкнуть на території всієї держави наприкінці червня 2017 року, хоча спершу обіцяли й раніше. Відтак, волиняни й просять почати процес такого переходу саме з Волині. При цьому не просять у держави грошей – готові реалізовувати проект власними силами, або ж на умовах співфінансування.

За підрахунками фахівців, а на цьому наголосив директор ТзОВ «Телемережі України» Петро Семерей, збільшення потужності передавача у Ковелі дозволить охопити 80%, а той більше території області. І ціна питання – 5 тисяч доларів. Однак, волиняни повинні отримати дозвіл на впровадження такого пілотного проекту переходу на «цифру».

Начальник управління телебачення і радіомовлення Державного комітету телебачення та радіомовлення України Микола Білоус запропонував прирівняти території прикордонних областей до зони АТО й видавати ліцензії на тимчасове мовлення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 19:42 :36